Toronto útočí v Carolině na pátou výhru v řadě

20130214-pregame

Posledních 10 zápasů: Toronto 6-4-0, Carolina 7-2-1

V prvním utkání 4. února zvítězila Carolina v Torontu zaslouženě 4:1. V minulém roce byli Hurikáni lepší s bilancí 3-0-1 a od sezóny 07/08 mají proti Leafs dokonce 15-5-1.

Oba týmy se po pomalejším rozjezdu dostaly do velmi dobré herní pohody. Toronto má momentálně 4 výhry v řadě s průměrem okolo 4 nastřílených branek na zápas. Canes mají z posledních 5ti zápasů 4-0-1 a vedou Jihovýchodní divizi.

Leafs dokázali vyhrát postupně na ledě Washingtonu, Winnipegu a Montrealu. Po sladké výhře 6:0 v Montrealu se vrátili zpět na svůj led, kde se jim zatím nedařilo.

Soupeřem byla Philadelphie a nervozita z domácí arény se projevila už v první minutě, kdy hosty poslal do vedení Simmonds. Od druhého střídání se Toronto probudilo a navázalo na hru z předešlého utkání. Phaneuf v první třetině vyrovnal a celkovému tlaku nevydržela obrana Philadelphie čelit hlavně v druhé třetině, ve které povolila skórovat Orrovi, Frattinovi a MacArthurovi. Toronto si připsalo zaslouženě další dva body za výhru 5:2.

Bohužel Leafs v utkání přišli o brankáře Jamese Reimera a jak se druhý den ukázalo, tak také o útočníka Frattina. Oba mají problémy s kolenem a budou na marodce minimálně týden.

Carolina odehrála své poslední utkání v New Jersey. I přes převahu Devils se podařilo hostům ukrást výhru 4:2, kterou korunoval do prázdné branky Jiří Tlustý. Carolina je momentálně v čele Jihovýchodní divize, což jí zaručuje 3. místo ve Východní konferenci.

Ve formě hrající je momentálně Cody Franson, když se bude snažit prodloužit svou čtyř zápasovou šňůru s bodem. JVR má 4 góly ze 4 zápasů a jeho kolega za útoku Kessel za stejný počet zápasů 7 bodů. Jiří Tlustý těží ze spolupráce s Ericem Staalem. Tlustý má v posledních třech utkáních 5 branek. V nejlepší formě z hráčů se bez debat nachází právě Eric Staal. Bodoval v 10ti zápasech v řadě celkově 16ti body.

Torontu se začíná rozrůstat marodka. Joffrey Lupul by se měl vrátil v polovině března, ale podle předběžných zpráv se jeho rekonvalescence ještě o něco protáhne. Mike Brown a Carl Gunnarsson budou každým dnem k dispozici. Místo nich se však musí Toronto na nějakou dobu obejít bez Jamese Reimera a Matta Frattina. Právě v těchto dnech se ukazuje důležitost šířky kádru Leafs.

Za Carolinu nebude hrát dlouhodobě zraněný Ruutu. V zápase se pravděpodobně neobjeví ani Joni Pitkanen se zraněním v dolní části těla.

Zápas začíná 1:00 SEČ.