Dnes večer se hraje Bitva o Ontario

20130216-pregame

První díl letošní bitvy o Ontario se hraje dnes večer na ledě Air Canada Centre. Toronto Maple Leafs nastoupí proti Ottawě Senators k prvnímu z pěti vzájemných zápasů v letošní sezoně. Oba týmy se potkají hned dvakrát příští týden.

V loňské sezoně skončila vzájemná série 3-3, když oba týmy vyhráli dohromady čtyři ze šesti zápasů na ledě soupeře.

Pro Toronto bude téma dnešního zápasu dostat se opět na vítěznou sérii po prohře 1-3 ve čtvrtečním zápase na ledě Caroliny Hurricanes. Pro Ottawu bude dnešní zápas prvním bez All-Stars obránce Erika Karlssona, který má po zranění achilovky z minulého zápasu s Pittsburghem po sezoně.

Začátek sezony se pro Ottawu vyvýjel velmi dobře a tým se mohl těšit na slušnou sezonu. Po pěti zápasech se zranil centr Jason Spezza. Spezzova ztráta se zdála být nahraditelná ale nyní po ztrátě Karlssona bude muset tým vyhlásit stav nouze.

Zranění vítěze Norris Trophy z minulé sezony se událo na konci druhé třetiny středečního zápasu Senators na ledě Pittsburghu Penguis. Karlsson bojoval u mantinelu o kotouč s útočníkem Pens Mattem Cookkem, který mu zezadu šlápl svou bruslí na achilovku. Bylo jasné, že stav Erika Karlssona je vážný. Senators nakonec zápas po brankách James Neala a Sidney Crosbyho ve třetí třetině prohráli 2-4.

Ottawa prohrála pátý z posledních sedmi zápasů.

Také Maple Leafs musí bojovat bez dvou svých hráčů. Brankář James Reimer a útočník Matt Frattin si léčí zraněná kolena a tým se bez nich bude muset obejít ještě minimálně několik dní.

V prvním zápase bez těchto dvou hráčů Leafs prohráli ve čtvrtek po velmi bezkrevném výkonu na ledě Caroliny Hurricanes 1-3. Prohra byla pro Toronto první po čtyřech výhrách v řadě.

Maple Leafs mají se svým rivalem v poslendích pěti zápasech na domácím ledě bilanci 1-3-1. Poslední dva zápasy ale Leafs vyhráli. To se ale hrálo na ledě Ottawy a v brance Leafs stál James Reimer.

V sestavě Senators se daří zkušenému obránci Sergeiovi Goncharovi, který si připsal tři body v posledních čtyřech zápasech. Center Kyle Turris, nejproduktivnější hráč týmu, si připsal čtyři body v posledních šesti zápasech.

Nazem Kadri vede bodování hráčů Leafs, v posledních čtyřech zápasech si připsal čtyři body. Obránce Dion Phaneuf si připsal ve třech zápasech v řadě čtyři body a útočník Phil Kessel má na svém kontě sedm bodů v posledních pěti zápasech.

Kromě Karlssona a Spezzi bude Ottawě v dnešním zápase možná chybět český útočník Milan Michálek, který si otočil koleno v minulém zápase. Chybí také Jared Cowan, Peter Regin a Guillaume Latendresse.

Domácím bude chybět kromě Reimera a Frattina také útočník Joffrey Lupul a obránce Carl Gunnarsson.

Před zápasech klub Toronto Maple Leafs ocení vítěze Stanley Cupu z roku 1963. Během ceremoniálu nastoupí na led někteří členové tehdejšího týmu včetně George Armstronga, Johnnyho Bowera, Dicka Duffa, Larry Hillmana, Red Kellyho, Dave Keona, Johny MacMillana, Boba Nevina, Boba Pulforda a Eddie Shacka.

V roce 1963 Leafs vyhráli druhý ze tří Stanley Cupů v řadě. Tehdejší dynastie Maple Leafs podle některých hokejových historiků patří vůbec k nejlepším týmům v historii NHL. Hráči z tohoto týmu vyhráli celkem dohromady 65 Stanley Cupů ve své kariéře a devět hráčů z tohoto týmu je členy Hokejové síně slávy.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci a vysílá ho přímým přenosem Nova Sport.

8 thoughts on “Dnes večer se hraje Bitva o Ontario

1. Neberu nic jinýho než vítězství a doufám že u toho zase neusnu 🙂

2. Dneska to bude úplně jiný zápas než ve čtvrtek. Dneska se nedá usnout 🙂 GO LEAFS GO

3. Doufám, že ceremonie bude pěkná, ale krátká. Dlouhý čekání před zápasem není pro hráče moc dobrý.
    Snad budeme hrát živěji než posledně.

4. souhlas Cammarisi….McLaren 1-0 :-)…17 hráčů z obou týmů proti sobě letos hrálo v AHL, wow…Jediný Alfredsson a Neil z obou týmů pamatují bitvy v playoff…

5. to si dělá rozhodčí srandu?? Za co je Komarov vyloučený?

6. no takže brečení Ottawy po faulu Cooka na Karlssona nese v dnešním zápase ovoce…rozhodčí nám vyloučí dvakrát hráče za běžný hit u mantinelu. V první třetině Clarke MacArthur a ve druhé třetině Leo Komarov. Běžný hity u mantinelu a dostali 2 minuty :/

7. Wow, gratulace Benovi. Shutout v Bitvě o Ontario v sobotu večer, perfektní výkon! Obrana dneska pracovala taky perfektně, Holzer hrál dobře…GO LEAFS GO

8. Poslední tři zápasy v sobotu Leafs dostali jenom jednu branku (Boston 0-1)