Další zápas v teple. V cestě stojí Tampa

20130219-pregame

MAPLE LEAFS (10-6-0) at Lightnings (7-6-1)
Posledních 10: Toronto 7-3-0, Florida 4-5-1

První vzájemné utkání bude chtít Tampa ukázat svou sílu. Minulý rok ji Toronto jasně přehrálo ve všech čtyřech případech s celkovým skóre 20:7.

Spekulace kolem příchodu veterána mezi tyče Leafs utichly. James Reimer i Ben Scrivens prokazují své nejvyšší kvality a oba patří momentálně do špičky NHL. Nedraftovaný Scrivens má od zranění Reimera úspěšnost zákroků 97,1%, když za 11 třetin pochytal 133 z 137 střel. Vychytat „back-to-back shutout“ se naposledy v dresu Leafs podařilo Reimerovi, který vloni 1. a 4. února vychytal nulu proti Pittsburghu a Ottawě.

Mezi fanoušky Leafs se po dlouhé době začíná pomalu myslet na play off. Momentálně má Toronto rozjetou sezónu na 60 bodů ze 48 utkání, což by zaručovalo solidní umístění v horní části Východní konference. Poslední zápas se proti Panthers prosadil Kessel, Kadri a Clarke MacArthur. Výhru 3:0 podpořil zezadu čistým kontem a 37 zásahy bezchybný Scrivens.

„Nechceme to přehánět s nadšením. Stále je brzo. Zlepšujeme se zápas od zápasu. Naši brankáři chytají výborně. Je dobré cítit, že se tady něco buduje, ale nepřeháníme to s nadšením.“ řekl střelec MacArthur

Lightnings

Přes 14 dní nedokázala Tampa získat z utkání plné dva body. Výhrou 6:5 v prodloužení zastavila nelichotivou bilanci 0-5-1. Ted Purcell poslal zápas s Floridou 10s před koncem do prodloužení a v něm zařídil druhý bod Pouliot. Steven Stamkos zaznamenal v zápase dva přesné zásahy.

„Skoro se nám podařilo zvrátit už minulé utkání a i utkání předtim. Jsem rád, že se nám to konečně podařilo.“ trenér Guy Boucher

Ve formě

Dion Phaneuf se po pomalém začátku opravdu bodově rozjel. V 5ti zápasové bodové šňůře nasbíral 2 góly a 4 asistence. Nejproduktivnější hráč Nazem Kadri bodoval ve 4 utkáních pětkrát. Steven Stamkos má po dalších dvou gólech v posledním zápase 21 bodů ze 14ti zápasů. Purcell (2+3), Pouliot (2+2) a Martin St. Louis (1+4) bodovali v posledních třech zápasech. Lecavalier 1+3 ve čtyřech utkáních.

Zranění

Reimer, Frattin Lupul stále mimo hru. Ryan Malone je momentálně na IR listu Tampy.

Zápas začíná 1:30 SEČ

8 thoughts on “Další zápas v teple. V cestě stojí Tampa

1. Tož doufám, že si Beník vychytá další nulu, jinak klobouk dolů před ním. Pochyboval jsem o něm, ale příjemně mi zavřel hubu 😀

2. Ja jsem na zacatku sezony vic veril Benovi a chtel jsem ho mit v brane co nejvic. Pak dostal sanci Reimer a zavrel hubu zase me. 😀 Ben je super, opravdu kdo videl nejaky zapasy minuly rok v Ahl a pak Calder Cup, tak tam byl famozni a ted to jenom potvrzuje v NHL. Konecne by snad od doby Belfoura mohl byt problem s brankari vyresen.

Doufam, ze dneska povrdi dalsi nulou.

3. před golmany klobouk dolu. je vidět, že jsou mladý a z z toho tlaku si prostě nic nedělají..vjedou na led a dělají to, co je baví..chytají puky. Jinak Morgan Rielly byl vyhlášen hráčem týdne v WHL. Rozhodně bych nejásal, ale pokud by mi někdo řekl před prvním zápasem, že po odehrání 33% sezony budeme mít zraněnýho Reimera, Lupula a Frattina, tak od toho člověka radši ani nechci vědět kolikátí jsme. Buď o tom napíšu dalších 50 řádků a nebo to všechno shrnu a napíšu:“GOLEAFSGO“

4. Tak ten výlet za sluníčkem snad hoši dneska uzavřou na úrovni.
    Tampa bude horší než Florida, dávaj hodně gólů, ale v naší formě bysme to měli zvládnout. GO Leafs!

5. viděl někdo dneska o druhé přestávce na Leafs TV repottáž o Joe Bowenovi a jeho komentování zápasu Jet-Leafs??? Neuvěřitelný, tenhle chlápek je opravdovým hlasem Leafs. Miluju jeho komentování…jak se radoval když vstřelil Phil Kessel branku?? Wow…nemám slov
    Holy Mackinaw Joe

6. Jinak teda včera škoda, že nám nevyšla ta třetí třetina.Nazem se dobře pustil do Hedmana

7. Na Bowena jsem koukal je to borec. Bolts přálo štěstí, škoda těch smolnejch odrazů v našem pásmu. Kadri se do něj pustil pěkně 🙂