Leafs prohráli s Flyers a ztratili Lupula

20130404

Toronto Maple Leafs prohráli ve čtvrtečním zápase na domácím ledě s Philadelphií Flyers 3-5 a navíc ztratili ve formě hrajícího útočníka Joffrey Lupula.

Stav Lupula po tvrdém hitu dvojice hráčů Flyers je zatím neznámý. Podle kouče Rona Wilsona bude Lupul chybět několik dní a neodcestuje s týmem k sobotnímu zápasu na ledě New Jersey Devils.

Pro Maple Leafs je Lupulova ztráta velkým oslabením. Joffrey Lupul vynechal v letošní sezoně již 25 zápasů kvůli zlomené ruce po tom, co ho v zápase 23. ledna na ledě Pittsburghu trefila střela Diona Phaneufa. V prvních dvou zápasech po návratu ze zranění vstřelil Lupul tři branky a připsal si celkem čtyři body. Ovšem přišla dvouzápasová suspendace za hit na obránce Tampy Bay Victora Hedmana. Po návratu ze suspendace Lupul odehrál čtyři zápasy, ve kterých vstřelil pět branek a připsal si devět bodů.

Ve čtvrtek ho v souboji u mantinelu trefil zprava dojíždějící Adam Hall a Lupulova hlava narazila na rameno zleva dojíždějícího Jay Rosehilla, bývalého hráče Maple Leafs, který nastoupil ve svém prvním zápase v dresu Flyers.

Lupul pak velmi pomalu vstával z ledu a do dvířek na střídačku mu museli pomoci spoluhráči. Na střídačce Lupul sice ještě komunikoval s maséry, ale po chvilce odešel do kabiny a do zápasu se již nevrátil.

„Vždycky musíte brát takovéto situace se zvýšenou opatrností, ale už se cítí v pořádku,“ řekl po zápase kouč Maple Leafs Randy Carlyle s tím, že více bude vědět druhý den po zápase.

Podle kouč celý tým podal nevýrazný výkon včetně gólmana Jamese Reimera, kterému klub dal den před tím důvěru v jeho schopnosti tím, že před uzávěrkou přestupů nepřivedl zkušenějšího brankáře z jiného klubu NHL.

„Nebyli jsme tak ostří, jak bychom potřebovali, abychom byli úspěšní. Když vstřelíte tři branky v NHL, tak byste měli vyhrát,“ řekl Carlyle.

Před zápasem s Flyers měli Maple Leafs čtyřdenní pauzu, což se mohlo na výkonu hráčů projevit v negativním smyslu. Torontu (20-13-4) se velmi povedla druhá polovina března, kdy Leafs bodovali v osmi zápasech v řadě a posledních tři zápasy v březny vyhráli.

První třetina čtvrtečního zápasu se změnila ve střeleckou přestřelku a skončila nakonec 2-2.

Ve druhé minutě zápasu poslal Flyers do vedení 1-0 Simon Gagne, který tečoval střelu Erika Gustafssona od modré čáry.

V polovině čtvrté minuty první třetiny si ještě stihl Joffrey Lupul připsat asistenci u vyrovnávací branky Nikolaie Kulemina na 1-1. Na modré čáře se dostal ke střele Dion Phaneuf, brankář Flyers Ilya Bryzgalov předvedl hodně nejistý zákrok a kotouč vyrazil jenom před sebe a Kulemin měl před sebou úplně prázdnou branku.

V 17. minutě první třetiny se Leafs dostali poprvé a naposledy v zápase do vedení. Od modré čáry střílel John-Michael Liles a Bryzgalov jeho střelu se zakrytým výhledem neviděl, 2-1 Leafs.

V polovině 19. minuty bylo opět vyrovnáno. Rychlý útok hostů zakončoval střelou do odkryté branky český útočník Jakub Voráček, 2-2.

Ve druhé třetině Maple Leafs dvakrát inkasovali po chybách v obraném pásmu.

Hned v první minutě druhé třetiny Nikolai Kulemin špatně rozehrával, jeho přihrávku zachytil Brayden Schenn a ten střelou zápěstím prostřelil Reimera, 2-3.

A na konci 16. minuty chyboval pod tlakem forčekujících Flyers Mike Kostka. Jeho rozehrávku zpoza branky zachytil před modrou čárou Sean Couturier a Jay Rosehill jeho střelu tečoval za záda Jamese Reimera, 2-4.

James Reimer si při čtvrté brance hostů stěžoval rozhodčím na nedovolené bránění od jednoho z hráčů Flyers. Také komentátoři Sportsnetu Joe Bowen a Greg Millen si byli jisti faulem hostujícího hráče. Rozhdočí ovšem branku uznali a hosté vedli o dvě branky.

Dvě minuty před koncem druhé třetiny měl velkou příležitost na snížení Phil Kessel, ale branku Flyers netrefil.

Snížit se povedlo až Jamesi van Riemsdykovi v sedmé minutě třetí třetiny. Dion Phaneuf si vybruslil od pravého mantinelu na kruh pro vhazování, našel volnéh Riemsdyka u levé tyčky Bryzgalovovi branky a krásnou střelou pod víko vstřelil svou druhou letošní branku svému bývalému klubu, 3-4.

Pro JVR to byla první branka po deseti zápasech. Celkem vstřeli JVR v této sezoně již 15 branek.

Maple Leafs předvedli ve třetí třetině drtivý tlak a snažili se o vyrovnání. V poslední dvacetiminutovce měli Leafs střeleckou převahu 10-3. Hráči Toronta si vytvořili několik velmi dobrých šancí, ale vyrovnat se jim ani při hře bez brankáře nakonec nepodařilo.

Střelou do prázdné branky Toronta 17 vteřin před koncem třetí třetiny jistil výhru Flyers bývalý hráč Maple Leafs Luke Schenn.

Maple Leafs před zápasem uvítali v šatně obránce Ryana O’Byrnea, který Leafs získali před uzávěrkou přestupů. Do zápasu ale Ryan O’Byrne nenastoupil.

V sobotu Leafs nastoupí na ledě New Jersey Devils.

2 thoughts on “Leafs prohráli s Flyers a ztratili Lupula

1. Ten Kostka, včera zase prsty v dvoch góloch. Neviem prečo stále hraje, robí chyby, končí mu zmluva, nie je ani perspektívny a tréner ho stále tlačí do zostavy. Čo som videl Gardinera určite hral lepšie aj Komisarek by hral lepšie. Keď hral v dvojici s Phaneufom tak to bola katastrofa u obidvoch. Horší v obrane od Kostku bol už len Holzer. Dúfam že dnes nastúpi O’Byrne.

2. Kostka se mi taky přestává líbit. Začíná dělat chyby a O’Byrne ho podle mě brzo vytlačí ze sestavy