Sobotní výhra na ledě New Jersey

20130406

Toronto Maple Leafs vyhráli v sobotním zápase na ledě New Jersey Devils 2-1 díky skvělému výkonu brankáře Jamese Reimera a výborné hře v oslabení.

James Reimer podal po nepodařeném zápase proti Philadelphii Flyers v sobotním zápase na ledě New Jersey o mnoho lepší výkon. Celkem pochytal 27 z 28 střel domácích a byl to především on, kdo pomohl Maple Leafs vyhrát tento zápas. V první třetině pochytal několik šancí domácích hráčů, kteří měli v první třetině střeleckou převahu 14-8.

Střelecky se v dresu Maple Leafs prosadil teprve podruhé v sezoně nováček Leo Komarov a Tyler Bozak. Leafs navíc ubránili čtyři přesilové hry domácích, včetně 64 vteřin dlouhého oslabení 5 na 3 v první třetině, při kterém Leafs domácích nepovolili ani jednu střelu.

Pro Toronto to byla čtvrtá výhra v posledních pěti zápasech. Leafs tak zvýšili svůj náskok na deváté New Jersey a upevnili si pozici zaručující postup do playoff.

„Vždycky chcete porazit tým, který se vás snaží dohnat a vytvořit si nějaký náskok,“ řekl po zápase střelec vítězné branky Tyler Bozak. „Jsme rádi za výhru, ale čeká nás ještě několik těžkých zápasů proti Rangers a ještě jednou proti Devils, které budou klíčové pro celou sezónu.“

Torontu zbývá dohrát ve zkrácené sezoně 10 zápasů, ve kterých si bude chtít tým Randyho Carlylea zajistit postup do playoff poprvé od výluky v sezoně 2004-05.

„Byl to pro nás velký zápas proti týmu blízko v tabulce,“ řekl po zápase James Reimer, který byl proti Devils vyhlášen první hvězdou zápasu. „Byl to trochu jako zápas v playoff, takže je pro nás dobré, že jsme vyhráli. Myslím, že kluci hráli skvěle.“

James Reimer má v posledních devíti zápasech bilanci výbornou 5-1-3.

Skóre zápasu otevřel ve čtvrté minutě první třetiny Leo Komarov. Leafs předvedli skvělý forčeking v útočném pásmu a skvělou hru s pukem. Kotouč putoval od Komarova přes Grabovskiho obráncům na modrou čáru. Cody Franson našel na druhé straně Marka Frasera a jeho střelu Komarov šikovně tečoval za záda Martina Brodeura, 1-0 Leafs.

Domácí si pak vytvořili několik výtečných příležitostí. Hned po brance Maple Leafs se kotouč po nahození domácích hráčů odrazil od skla v rohu kluziště přímo před prázdnou branku Toronta, jelikož se Reimer snažil zastavit kotouč za svou svatyní. Naštěstí kotouč proskákal podél brankové čáry skrz brankoviště do bezpečí. Ve 12. minutě Reimer zastavil svým betonem pokus Stevea Sullivana z těsné blízkosti své levé tyčky.

V poslední vteřině první třetiny pak Jake Gardiner při přesilové hře Toronta trefil tyčku Brodeurovy branky.

Ve druhé třetině se hrál bojovný hokej s minimem střel na obou stranách. Hned na záčátku druhé třetiny ale Reimer zastavil nebezpečnou střelu Stephena Gionty i jeho následnou dorážku.

Také hráči Maple Leafs si vytvořili brankovou příležitost při vyloučení Marka Faynea za podražení Nazema Kadriho. Obránce John-Michael Liles se dostal ke střele z levého kruhu a Tyler Bozak se ještě snažil jeho střelu dorážet, ale Brodeur byl tentokrát pozorný.

Ve druhé minutě třetí třetiny trefil tyčku Jay McClement. Na začátku deváté minuty se do samostatného úniku dostal Tyler Bozak a kotouč po jeho lehce nepovedené kličce nakonec doskákal přes Martina Brodeura těsně za brankovou čáru, 2-0 Leafs.

„On mě zezadu nějak chytil, tak jsem se snažil to tam dorazit a měl jsme štěstí, že přešel přes brankovou čáru,“ řekl Bozie o své vítězné brance.

V polovině 12. minuty třetí třetiny domácí ovšem snížili podobným způsobem. Na modré čáře se uvolnil David Clarkson a jeho střela i přes snahu Nazema Kadriho zabránit mu ve střele, propadla Reimerovi do branky, 1-2.

V poslední minutě třetí třetiny byl vyloučen Nikolai Kulemin za hru zlomenou holí a domácí dostali příležitost ke hře bez bránkáře proti čtyřem hráčům Maple Leafs. Vyrovnat se jim už ale nepodařilo.

Do zápasu podle očekávání nenastoupil Joffrey Lupul, který nedohrál předchozí zápas proti Philadelphii Flyers.

Maple Leafs nastoupí k dalšímu zápasu v pondělí na domácím ledě proti New York Rangers.