Dvojzápas Leafs na Floridě, prohra v Tampě a výhra proti Panthers

20130424

Ztráta v boji o pozice v playoff

Toronto Maple Leafs prohráli ve středečním zápase na ledě Tampy Bay Lightning 2-5.

Po dvou třetinách nerozhodný stav 2-2 domácí hráči třemi brankami ve třetí třetině proměnili ve svou první výhru po šesti zápasech.

„Nebyli jsme tak dobří, jak bychom potřebovali a když se podíváte zpět na první třetinu měli jsme několik příležitostí skórovat a mohlo být po zápase,“ řekl po utkání kouč Maple Leafs Randy Carlyle.

„Trefili jsme dvě tyčky v první třetině, dostali jsme se do vedení a mohli jsem urvat ten zápas, ale podali jsme nedbalý výkon a oni toho využili. Bojovali jsem, abychom vyrovnali na 2-2, ale nedokázali jsme si udržet aktivitu ve třetí třetině.“

V polovině sedmé minuty trefil tyčku nejprve Phil Kessel a na konci desáté minuty ho napodobil z druhé strany Carl Gunnarsson.

Na začátku 18. minuty se Leafs přece jen dočkali branky. Tyler Bozak zachytil u pravého mantinelu vyhození Matta Carlea, našel v levém kruhu volného Phila Kessela, který střelou bez přípravy překonal Bena Bishopa v brance Lightning, 1-0 Leafs.

V šesté minutě druhé třetiny se přes Marka Frasera prosadil Steven Stamkos a po backhandové kličce zasunul kotouč za Jamese Reimera, 1-1.

V deváté minutě se po rychlé akci domácích zjevil Stamkos opět sám před Reimerem, ale brankář Maple Leafs byl tentokrát úspěšnější a střelce domácích vychytal.

V 16. minutě trefil třetí tyčku Maple Leafs v zápase James van Riemsdyk, který backhandem dorážel kotouč po šanci Tylera Bozaka.

O několik vteřin později se dostali domácí hráči do přečíslení tři na dva a po přihrávce od Nate Thompsona poslal Martin St. Louis domácí tým svou první brankou v zápase do vedení 2-1.

St. Louis nakonec vstřelil tři branky a připsal si tak svůj sedmý hattrick kariéry.

Půl minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal Joffrey Lupul na 2-2 po krásné přihrávce od Clarkea MacArthura. Lupul měl před sebou odkrytou branku a snadno poslal kotouč do sítě.

Krátce po druhé přestávce se trefil český obránce Radko Gudas, který vsřelil svůj druhý letošní gól a druhý gól do sítě Maple Leafs.

Ve 14. minutě přidal svou druhou branku v zápase Martin St. Louis, který v 18. minutě zkompletovat svůj hattrick střelou do prázdné branky Leafs při hře bez brankáře.

20130425

Smáznutí Cats v letošní sezoně

Toronto Maple Leafs vyhráli ve čtvrtečním zápase na ledě Floridy Panthers 4-0 a smázli Cats v letošní sezoně 3-0 na zápasy.

Pro Maple Leafs to je poprvé od sezony 2005-06, kdy se Torontu podařilo vyhrát proti Panthers všechny zápase v jedné sezoně.

Pro Toronto to je důležitá výhra před blížícím se playoff. Ve středu Leafs prohráli na ledě Tampy Bay třetí z posledních čtyř zápasů.

V posledním zápase základní části v sobotu proti Montrealu Canadiens mohli ještě Leafs bojovat za určitých okolností o výhodu domácího ledu pro první kolo playoff.

Montreal Canadiens ovšem vyhráli na ledě Winnipegu Jets 4-2, čímž jednak definitivně vyřadili Jets z boje o playoff a pojistili si také nejhůře čtvrté místo ve Východní konferenci.

Leafs nemohou skončit hůře než šestí v případě, že je přeskočí Ottawa Senators, která na Toronto ztrácí tři body a má odehráno o jeden zápase méně.

Proti Floridě se dvěma brankama prosadil střelec Maple Leafs Phil Kessel, který vstřelil svou 18-tou a 19-tou branku, čímž se posunul před Kadriho a van Riemsdyka a stal se nejlepším střelcem týmu.

Maple Leafs dominovali v první třetině, vytvořili si velké množství příležitostí a zaslouženě vstřelili dvě branky.

V šesté minutě se snažil zasunout kotouč po objetí branky Jay McClement. Puk mu z hokejky sklouzl přímo na čepel Leo Komarova a ten ho procedil přes domácího gólmana Jacoba Markstroma, 1-0 Leafs.

V 15. minutě předvedl parádní samostatnou akci Clarke MacArthur, ve středním pásmu se krásnou kličkou vyhnul protihráči, v útočném pásmu našel Matta Frattina, jehož střelu Markstrom vyrazil pouze k MacArthurovy a ten ho dorazil do branky, 2-0 Leafs.

Minutu a půl před koncem první třetiny si před Reimera nabruslil domácí Brian Campbell, ale střelou z ostrého úhlu netrefil zcela prázdnou branku Leafs. Kotouč pouze proletěl brankoviště do protějšího rohu.

Hned ve druhé minutě se trefil Phil Kessel, který zakončoval přečíslení dvou na jednoho po přihrávce od Nazema Kadriho, 3-0 Leafs.

Nazem Kadri dostal poprvé v letošní sezoně příležitost nastoupit v prvním útoku Maple Leafs. Obvyklý první centr Tyler Bozak dostal od kouče Randyho Carlylea volno.

„Vždycky jsem chtěl hrát s Philem, je to světový hráč. Chci se zlepšovat tím, že hraju s těmito hráči. On vám vždycky dokáže uvolnit místo na ledě, zvláště když je na druhé straně Joffrey Lupul,“ řekl Kadri po zápase.

„Dnes jsem se opravdu bavil. Je vždycky skvělé hrát s těmito hráči. Oni vás dokážou vždycky nějak najít i když neočekáváte přihrávku. Byl to pro nás tři dobrý zápas a byl jsem taky ohromený jak jsme hráli jako tým,“ dodal Kadri.

Přesně za tři minuty po své první brance přidal Kessel svou druhou branku v zápase z dorážky odraženého kotouče před domácím brankovištěm, 4-0 Leafs.

Od té doby Leafs zápas prakticky pouze dohrávali. Ve druhé a ve třetí třetině si hráči Toronta připsali pouze šest střel. Ve třetí třetině dokonce pouze jednu střelu.

Brankář James Reimer si připsal 34 zákroků a čtvrtý shutout v této sezoně.

„Necítili jsem, že bychom hráli náš nejlepší zápas minulý večer v Tampě Bay. Takže jsem tady chtěli zlepšit náladu. To je přesně to, co jsme dnes chtěli a podařilo se nám to,“ řekl James Reimer po zápase.

V sobotu zakončí Maple Leafs základní část na domácím ledě proti Montrealu Canadiens.

Playoff se blíží Toronto…playoff se blíží. Go Leafs GO!