Marlies uspěli v prvním zápase s Rochesterem

Rochester - Marlies game 1 2013

Toronto Marlies v této sezóně obhájili divozní titul a na první místo v Západní konferenci ztratili pouze bod. Do play off tak vstupují z druhého místa, jejich soupeřem je farma Buffala Rochester Americans. Marlies patří mezi favority ligy na zisk Calder cupu, což potvrdili i v první zápase vyřazovací části. S Rochesterem si poradili na domácím ledě snadno 6:3.

Minulý rok se oba týmy střetly také v první kole play off Calder Cupu. V té době silná sestava Marlies v čele s Kadrim, Frattinem a Gardinerem přešla bez problému přes Americans v poměru 3:0 na zápasy. Tenhle rok chtějí Toronto Marlies znovu zaútočit na hlavní trofej American hockey league.

V porvním zápase poslal Greg Scoot dvěma góly Marlies do vedení 2:0, ale ještě do konce první části se podařilo snížit hostům zásluhou Girgensona. Druhá třetina dopadla přesně opačným výsledkem. Za stavu 3:3 po dvou třetinách se Marlies soustředili podobně jako Leafs hlavně na obrannou část hry. V zápase byli Rochesterem přestříleni 34:18, ale nakonci zápasu svítil na světelné tabuli výsledek 6:3 pro domácí.

Rozhodující branku na 4:3 vsítil obránce Paul Ranger. Útočník Greg Scott nakonec v utkání zaznamenal 4 branky, když posledním gólem do prázdné brány udělal tečku za celým zápasem.

Další utkání se hraje už dnes večer od 21 hodin našeho času znovu na ledě Ricoh Coliseum.