20020504Tento den, 4. května 2002 rozhodl Gary Roberts v čase 4:30 ve třetím prodloužení čtvrtý nejdelší zápas v historii Maple Leafs.

Hrál se zápas číslo 2 semifinále Východní konference na ledě Air Canada Centre. Maple Leafs vedli po brankách Travise Greena a Darcyho Tuckera z první třetiny 2-0.

Ve druhé třetině snížil na 1-2 Sami Salo a ve třetí třetině poslal zápas do prodloužení Mike Fisher.

Na začátku třetího prodloužení se hrálo ve čtyřech na obou stranách po potyčce Chrise Neila a Shayne Corsona.

Na vhazování v útočné třetině se postavil Robert Reichel a Todd White. Kotouč po vhazování zůstal pod nohami hráčů, odkud ho vyšťoural volný Gary Roberst a jeho střela zápěstím proletěla mezi betony Patricka Lalima do branky Senators.

Zápas číslo v semifinále Východní konference vyhráli Maple Leafs díky Robertsově brance 3-2. Sérii tím po úvodní porážce 0-5 vyrovnali na 1-1 a nakonec postoupili po sedmi zápasech do Finále Východní konference.

V brance Maple Leafs si tehdy připsal Curtis Joseph 54 zásahů, Patrick Lalime na druhé straně 39 zásahů.

Tady je Game Report z daného zápasu.

One thought on “4. května 2002, Gary Roberts rozhodl čtvrtý nejdelší zápas Maple Leafs v historii

1. Tehdy u toho byli také dva hráči, kteří se proti Maple Leafs postaví dnes večer v barvách Bostonu Bruins, Wade Redden a Zdeno Chára.

Až příliš mnoho podobností má tento zápas z roku 2002 se zápasem číslo 2 čtvrtffinále Východní konference dnes večer proti Bostonu Bruins