Nazem Kadri suspendován na tři zápasy

kadri hit backstrom 20131113

Útočník Toronta Maple Leafs Nazem Kadri byl ve čtvrtek potrestán zákazem startu ve třech zápasech za zákrok na brankáře Minnesoty Wild Niklase Backstroma.

Nazem Kadri v čase 7:07 první třetiny středečního zápasu Maple Leafs na ledě Minnesoty Wild najel tvrdě ramenem do Niklase Backstroma, který stál v brankovišti a po srážce zůstal několik vteřin ležet na ledě. Po zákroku sice domácí gólman pokračoval v zápase ale jen do poloviny první třetiny, kdy ho v čase 10:31 vystřídal Josh Harding. Za zákrok byl Kadri potrestán dvěma minutami.

Střední útočník měl naplánované slyšení před disciplinární komisí na 13. hodinu Východního času. Poté se zúčastnil čtvrtečního tréninku Maple Leafs v Buffalu a očekával rozhodnutí o svém zákroku.

„Myslím, že jsem se dostal moc blízko k němu. Viděl jsem, jak se Lupul otočil a zrovna jsem tečoval puk. Myslím, že se odrazil od tyčky a zrovna, když jsem se snažil dostat k dorážce, tak jsme se dostali do fyzického kontaktu,“ vysvětloval srážku Kadri.

„Naz je velmi šikovný hráč, ale hraje tvrdě a na hraně. Je to tvrdý hráč,“ řekl o svém spoluhráči kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf.

Ve třetí třetině dostal navíc Kadri pětiminutový trest a trest do konce zápasu za hit na útočníka Mikaela Granlunda, který se skrčil u mantinelu a vystavil se tak do zranitelné pozice. Rozhodčí to ovšem viděli jinak a poslali Kadriho předčasně do sprchy.

Tento hit nebyl dodatečně disciplinární komisí zkoumán a Kadri za něj nebyl trestán.

Podle současné kolektivní smlouvy přijde Nazem Kadri během svého trestu o svůj plat. Částka 44 615,37 dolarů bude připsána na konto pomoci hráčům v nouzi.

Momentálně je Kadri druhý nejproduktivnější hráč týmu se 14 body v 18-ti zápasech.

V letošní sezoně je Kadri už druhým hráčem Toronta, který byl během prvních šesti týdnů letošní sezony potrestán zákazem startu. Prvním potrestaným hráčem byl útočník Carter Ashton, který byl 1. listopadu potrestán zákazem startu ve dvou zápasech za hit na obránce Calgary Flames Dereka Smithe.

Kouč Maple Leafs Randy Carlyle bude mít v nyní velmi složitou situaci v tom, jak poskládat útoky týmu. Kadri je totiž třetím centrem, který v současné chvíli nebude moci nastoupit do zápasu. Na přelomu října a listopadu Leafs ztratili Tylera Bozaka a Dave Bollanda kvůli zraněním. Ani jeden z hráčů se v nejbližší době do zápasů nevrátí.

4 thoughts on “Nazem Kadri suspendován na tři zápasy

1. Řekl bychom že tři zápasy jsou až dost. Shanahan to vysvětlil dobře. Podle mě to určitě nebylo umyslný, Kadri koukal na Lupula, tečoval puk a pak šel k dorážce (k tý nedošlo, protože byl střet s Backstromem), ale to je všechno tak rychly, že ten kontakt byl nevyhnutelný. 95% hokejistů by v téhle situaci nedokázalo zareagovat lépe a vyhnout se kontaktu. Spíš si prostě musí dávat pozor na orientaci kolem brankoviště a počítat, že ten golman tam někde je, ale umysl v tom nebyl, což potvrdil i shanahan. Kdyby v tom umysl byl, tak dostane 10 zapasu.

2. Chápu, že si Nazem za toto trest zasloužil, spíše mě štve, že před 2 lety, kdy něco obdobného předvedl Gionta na Reimera za toto nedostal nic. Největší Shanahanův problém je to, že uděluje tresty značně nekonzistentně.

3. Nejsem si jistý, jestli už před dvěma Shanahanova disciplinárka fungovala.