Krize pokračuje, Leafs nestačili na Sharks

20131203

Toronto Maple Leafs prohráli v úterý večer na domácím ledě se San Jose Sharks 2-4 v zápase, který měl být testem možností Maple Leafs. Ovšem při současné formě Toronta bylo pouze otázkou, kdy hosté rozhodnou o své výhře.

Stalo se tak čtyři minuty před koncem druhé třetiny, kdy čtvrtý útok Sharks přestřídal v dlouhém střídání čtvrtou lajnu Leafs a Brad Stuart třetí brankou v sezoně zlomil nerozhodný stav 2-2. Necelou minutu a půl před koncem třetí třetiny jistil dva body pro San Jose Logan Couture střelou do prázdné branky Toronta.

Pro Maple Leafs to byla pátá prohra v řadě a další prohloubení současné krize.

„Snažíme se zdůraznit klady, ale velkým záporem je to, že jsme prohráli,“ řekl po zápase kouč Randy Carlyle. „Musíme pokračovat v podpoře hráčů ve věcech, které dělají dobře a snažit se zlepšit ve věcech, které se nám nedaří.“

„Jestli jsme měli dnes večer šanci?“ ptal se Carlyle. „Měli jsme šanci zhruba polovinu zápasu,“ zhodnotil kouč včerejší zápas.

Téměř po celou první třetinu působili hráči Toronta velmi rozpačitým dojmem. Vše začalo zbytečným vyloučením Frazera McLarena za hrubost po čistém hitu Andrew Desjardinse na Jerreda Smithsona.

Přesně v polovině první třetiny James Reimer v brance Maple Leafs poprvé inkasoval. Trefil se bývalý hráč Toronta Mike Brown, který tečoval střelu Jasona Demerse. Za tři minuty následovala dvojnásobná přesilovka hostů pět na tři po zbytečném faulu Masona Raymonda za brankou hostů a zkušený Joe Thornton měl dostatek času připravit si nechytatelnou střelu pod víko, 0-2.

V celém průběhu první třetiny Sharks domácí hráče přehrávali. Leafs si od poloviny druhé minuty do poloviny 19. minuty nepřipsali ani jednu střelu. V první části přestříleli hráči San Jose domácí tým 13-5.

V první polovině druhé třetiny hráli Maple Leafs možná nejlepší hokej z celého zápasu. Hned v první minutě druhé třetiny měl obrovskou příležitost Dion Phaneuf, ale jeho střelu v přesilové hře z těsné blízkosti gólman Antti Niemi vyrazil a dorážkou Dion Phaneuf odkrytou branku hostů přestřelil.

Ve třetí minutě druhé třetiny se již domácí hráči radovali. Puk procedil skrz Niemiho betony Mason Raymond, který tak využil přesilovou hru.

V polovině osmé minuty dorážel David Clarkson střelu a akci Masona Raymonda, ale trefil pouze břevno Niemiho branky.

Krátce před polovinou zápasu bylo vyrovnáno. V další přesilové hře zkoušel oblíbenou střelu mezi nohama těsně vedle tyčky James van Riemsdyk, ale Niemi jeho pokus pokryl. Odražený kotouč dojel Tyler Bozak, který našel krásnou přihrávkou na druhém křídle úplně osamoceného Phila Kessela a ten již poslal kotouč do branky, 2-2.

Pro Phila Kessela to byla 200. branka v kariéře.

To ale bylo ze strany Maple Leafs vše. V dalším průběhu zápasu již hosté dominovali a nakonec si odvezli z Air Canada Centre dva body.

Ve druhé polovině zápasu se na ledě již neobjevil Tyler Bozak, který se zranil a zápas nedohrál.