Leafs hrají na ledě Senators. Hraje se Bitva o Ontario

20131207-previewMAPLE LEAFS (15-11-3) at SENATORS (11-14-4)

Posledních 10: Toronto 4-4-2; Ottawa 3-7-0

Bitva o Ontario. Dnes večer podruhé v sezoně. V prvním vzájemném zápase v letošní sezona byli 5. října při úvodním zápase v nové sezoně na domácím ledě úspěšnější Toronto Maple Leafs. O výhře Toronta 5-4 rozhodl úspěšným nájezdem Mason Raymond. Raymond si v tomto zápase připsal branku a dvě asistence, stejně tak jako Kyle Turris v dresu Senators.

Trevor Smith brankou v prodloužení posledního zápasu proti Dallasu Stars setřásl z Maple Leafs vzrůstající tlak z pětizápasové série proher. O dvě branky do sítě Dallasu se postaral Nazem Kadri a Jonathan Bernier si připsal 48 zásahů z 50-ti střel hostů. To vše vedlo k výhře 3-2 v prodloužení proti velmi dobře hrajícímu Dallasu.

Maple Leafs nastoupili bez prvního centra Tylera Bozaka, který je kvůli pohmožděnému hrudnímu koši do vánoc mimo hru. Kouč tak neměl jinou možnost než zařadit do prvního útoku Nazema Kadriho. Tomu se tradičně proti diviznímu a provinčnímu rivalovi Toronta velmi daří.

Kadri vstřelil v pěti zápasech na ledě Ottawy pět branek a připsal si dvě asistence. Celkově si proti Senators připsal v osmi zápasech 10 bodů za sedm branek a tři asistence. Pětizápasovou bodovou sérii prožívá Phil Kessel. V pěti zápasech vstřelil tři branky a připsal si tři asistence.

Toronto vyhrálo proti Ottawě poslední čtyři zápasy v řadě a sedm z posledních osmi utkání.

Tyler Bozak byl v pátek zapsán na listunu zraněných hráčů a přidal se tak k dlouhodobě zraněnému Davidovi Bollandovi. Také Colton Orr nebude k dispozici. Otazník visí nad útočníkem Joffrey Lupulem, který již začal po zranění třísla bruslit. Jeho návrat je ovšem nejistý.

Naopak do hry se v minulém zápase vrátil obránce Cody Franson. Maple Leafs navíc v pátek povolali k prvnímu týmu zkušeného Johna-Michaela Lilese. To přiživuje spekulace, že by se mohl Morgan Rielly zúčastnit juniorského mistrovství světa. Proti Dallasu byl Rielly pouze na tribuně a očekává se, že nebude hrát ani dnes na ledě Senators.

Kouč Maple Leafs doufá, že výhra proti Dallasu pomůže hráčům připravit se na velmi těžkou sérii zápasů, které tým čekají. Po zápase v Ottawě čeká Toronto hned v neděli domácí zápas proti Bostonu a příští týden série zápasů proti týmům ze Západní konference, Los Angeles, St. Louis, Chicago a navíc proti Pittsburghu.

„Doufejme, že se cítí dobře a budeme moci spláchnout to co nás čeká,“ řekl Randy Carlyle. „Prostě si myslíme, že nastal čas se pořádně nadýchnout, jít do práce a připravit se na sobotu.“

Senators

Senators přivítali minulou neděli na svém ledě svého bývalého kapitána Daniela Alfredsson v dresu Detroitu Red Wings. Diváci přivítali svého bývalého kapitána potlestkem ve stoje na začátku zápasu a ikona klubu se jim připomněla střelou do prázdné branky, která jistila výhru Red Wings 4-2.

V úterý pak Senators porazili Floridu na jejím ledě 4-2. Ve čtvrtek naopak Senators nestačili na ledě Tampy Bay a prohráli 1-3. Ve druhé třetině vstřelil branku v přesilové hře Patrick Wiercioch a vyrovnával tak na 1-1. To ale bylo ze strany hostů vše.

Ottawa prohrála sedm z posledních 10-ti zápasů a poslední čtyři zápasy doma v řadě.

„Nejsme tak dobří,“ řekl kapitán Senators Jason Spezza, který vstřelil v posledních 10-ti zápasech jednu branku. „Myslím, že hrajeme příliš opatrně a na druhou stranu si nemyslím, že hrajeme s dostatečnou sebedůvěrou. To je důvod proč prohráváme.“

Nepříliš dobrou bilanci má v zápasech s Torontem jednička Senators Craig Anderson. V posledních čtyřech zápasech si připsal průměr 3,68 inkasované branky na zápas a bilanci 0-3-1.

Senators nehlásí žádné zraněné hráče.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci.

GP Record Home Away L10 G/G GA/G PP% PK% PIM/G S/G S/A FO%
29 15-11-3 10-5-0 5-6-3 4-4-2 2.66 2.66 25.3 78.4 15.6 26.4 36.6 47.3
29 11-14-4 4-8-2 7-6-2 3-7-0 2.86 3.17 19.0 78.7 12.7 32.5 34.4 51.4

6 thoughts on “Leafs hrají na ledě Senators. Hraje se Bitva o Ontario

1. nic jiného výhru nemůžeme brát. Ottawa je letos slabá a mi potřebuje každý bod! tip 5-1. Doufám že bude Reimer 🙂

2. nemají špatný tým, ale porazit je musíme. Myslím, že bude chytat Reimer. Taky na Ottawu umí

3. Souhlasím,že pokud chceme pohlížet na postupové příčky,tak vyhrát musíme,ale tak velký optimismus,že dáme 5 golů,v sobě nenacházím.Byl bych rád rád za 2:1 a 2 ubráněná oslabení.

4. Dneska to bude težký, ale citím, že zitra doma uděláme Boston.

5. takhle si to nechat ve třetí třetině utéct, to se jentak nevidí vážně….v jiných týmech brankáři soupeří o to, kdo bude chytat. Mám pocit, že u nás se jim do klece moc nechce. Zápas co zápas 50 střel??Je tohle normální? Bylo neskutečný kolik toho ve třetí třetině odehrál Karlsson, bezkonkurenčně jejich nejlepší hráč