Dynamic duo a James Reimer dovedli Leafs k výhře nad Ottawou

20131207

Toronto Maple Leafs vyhráli v sobotu večer na ledě Ottawy Senators 4-3 po nájezdech. Branku a dvě asistence si připsal James van Riemsdyk, Phil Kessel vstřelil branku a připsal si asistenci a James Reimer pochytal 47 z 50 střel domácích.

Maple Leafs tak ve druhém zápase v řadě dovolili svému soupeři 50 střel na branku, ale díky skvělé formě obou svých gólmanů z toho byla v obou zápasech výhra.

V nájezdech se krásnou brankou prosadili James van Riemsdyk a Mason Raymond. Na druhé straně si James Reimer poradil s oběma nájezdy domácích. Neuspěli Jason Spezza a Milan Michalek.

„Už jsem nechtěl inkasovat další branku,“ řekl po zápase James Reimer. „Nikdy se vám nelíbí, když ztratíte vedení ve třetí třetině. Chcete se tam postavit a pomoct klukům v nájezdech a dát jim šanci vyhrát.“

Po sobotě má James Reimer v domácí hale Ottawy Senators Canadian Tire Centre bilanci 7-0-0.

Recept na úspěšné nájezdy Jamese van Riemsdyka stále funguje. Útočník Maple Leafs v letošní sezoně proměnil všechny tři nájezdy a v kariéře má bilanci 4 ze 7.

„Nerad je zahazuji,“ řekl van Riemsdyk po zápase. „Mám několik různých způsobů nad kterými přemýšlím, že je zkusím. A podle toho, jak se zareaguje brankář tak si vyberu jeden z nich.“

V základní hrací době se prosadilo „dynamic duo“, jak se začalo přezdívat produktivní dvojici útočníků Philu Kesselovi a Jamesi van Riemsdykovi.

Ve druhé minutě zápasu dorážel James van Riemsdyk v přesilové hře kotouč z hranice brankoviště za záda Craiga Andersona a poslal tak Toronto brzy v zápase do vedení. JVR tak prodloužil svou bodovou šňůru na čtyři zápasy, ve kterých si připsal šest bodů (2+4).

V desáté minutě domácí hráči srovnali zásluhou bývalého hráče Maple Leafs Clarka MacArthura, který se trefil střelou z prostoru mezi kruhy v přesilové hře.

Na začátku druhé třetiny předvedla dvojice van Riemsdyk-Kessel nejhezčí akci zápasu. V přečíslení dvou na jednoho našel JVR nádhernou přihrávkou vzduchem za padajícím obránce Ottawy Phila Kessela, který usměrnil kotouč za bezmocného Andersona, 2-1 Leafs.

Phil Kessel bodoval již v šestém zápase v řadě. Během této série vstřelil čtyři branky a připsal si čtyři asistence.

Krátce po polovině zápasu dostal Leafs do vedení Jake Gardiner svou první brankou v sezoně. Phil Kessel poslal zpoza branky Ottawy kotouč podél mantinelu na modrou čáru. Na levé straně ho získal Gardiner, který si podél modré čáry přebruslil přes dva hráče Ottawy na pravé křídlo a střelou z pravého kruhu prostřelil jak domácího brankáře tak obránce Marca Methota, který na brankovišti natlačil útočníka Jamese van Riemsdyka do domácí branky. Domácí hráči ještě u rozhodčích protestovali, ale branka zůstala v platnosti.

V průběhu celé druhé třetiny a prakticky celý zápas se oba týmy střídali v hraní přesilových her. Oba týmy si připsali dohromady 68 trestných minut. Domácí Senators hráli v zápase osm přesilových her a dokázali dvě z nich využít. Maple Leafs využili jednu ze šesti přesilovek.

Minutu před koncem druhé třetiny připoměli pěstním soubojem rivalitu obou týmů Frazer McLaren a Chris Neil.

Ve třetí třetině přenechali Leafs aktivitu v zápase domácím hráčům, kteří toho využili k vyrovnání. Nejprve se trefil v polovině třetí minuty Erik Condra a devět a půl minuty před koncem třetí třetiny v přesilové hře Erik Karlsson.

V poslední minutě prodloužení měl obrovskou příležitost rozhodnout zápas obránce Toronta Carl Gunnarsson, který se dostal do samostatného úniku, ale klička do backhendu mu nevyšla.

„Vstřelili dvě branky v přesilových hrách. To jsme si měli pohlídat. Ale nakonec jsme našli způsob jak tento zápas vyhrát. Ke konci zápasu jsme nehráli dobře, takže dva body určitě bereme a jdeme dál. Musíme pokračovat ve věcech, které děláme dobře. Když budeme dobře bruslit a pokračovat v napadání, tak budeme úspěšní. Když budeme čekat v zadu, tak dovolíme soupeři diktovat tempo hry,“ zhodnotil zápas kouč Maple Leafs Randy Carlyle.

V neděli nastoupí Maple Leafs k velmi nezvyklému zápasu na domácím ledě proti Bostonu Bruins.