Leafs dnes večer v St. Louis

20131212-previewMAPLE LEAFS (16-13-3) at BLUES (20-6-3)

Posledních 10: Toronto 3-5-2; St. Louis 7-3-0

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer na ledě St.Louis Blues první vzájemný zápas v této sezoně. V posledním vzájemném zápase 10.listopadu 2011 vyhráli Leafs na ledě St. Louis 3-2 po samostatných nájezdech.

Hráči Maple Leafs se budou snažit navázat na zlepšený výkon proti Los Angeles Kings. Ve středečním zápase Leafs po většinu zápasu svého soupeře přehrávali. Byli střelecky aktivnější 39-23, ale nedokázali překonat více než jednou mladou senzaci v brance Kings Martina Jonese. Ten si připsal 38 zásahů a dovedl LA k výhře 3-1.

O jedinou branku Toronta se postaral ve druhé třetině Cody Franson v přesilové hře 5 na 3. Byla to pro něj první branka v sezoně.

„Jsou zklamaní. Měli jsme tolik příležitostí, tolik ofenzivních šancí,“ řekl po zápase kouč Maple Leafs Randy Carlyle.

Moc dobře věděl, že Leafs měli tento zápas vyhrát.

Včerejší zápas Toronta přinesl mnoho příběhů. Kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf chyběl v prvním ze dvou zápasů po trestu za hit na obránce Bostonu Bruins Millera. Útočník Joffrey Lupul se vrátil po sedmi vynechaných zápasech do sestavy. Brankář Jonathan Bernier, který by v létě součástí výměny mezi Leafs a Kings byl jediným hráčem této výměny, který do včerejšího zápasu nastoupil. Proti svému týmu si připsal 20 zásahů z 23 střel.

Blues

Útočník Alexander Steen, první volba Maple Leafs v draftu 2002, prožívá zatím nejlepší sezonu v kariéře. V dresu Maple Leafs odehrál nadějný útočník 253 zápasů než byl v roce 2008 vyměněn společně s Carlem Colaiacovem do St.Louis. V dresu Blues nastoupil ke 313-ti zápasům, ve kterých vstřelil 94 branek a připsal si 116 asistencí.

V letošní sezoně si zatím drží průměr více než bod na zápas. V 29-ti zápasech vstřelil 21 branek a připsal si 33 bodů. Zároveň si drží kladné hodnocení v plus/mínus (+12). Je tak nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem týmu.

Ve třech zápasech proti Maple Leafs vstřelil Steen dvě branky.

V minulém zápase St. Louis na ledě Winnipegu ukončil Steen čtyřzápasové čekání na vstelenou branku a ve druhé třetině skóre zápasu svou 21. brankou v sezoně. Ve třetí třetině domácí Jets sice srovnali, ale Kevin Shattenkirk 3:02 před koncem třetí třetiny využil přesilovou hru a rozhodl o výhře Blues 2-1.

Shattenkirk bodoval ve čtvrtém zápase v řadě (2+4).

V sestavě Blues bude chybět obránce Jordan Leopold a útočník Ryan Reaves.