Leafs po dobrém výkonu nestačili na Kings

20131211

Toronto Maple Leafs prohráli ve středečním zápase na domácím ledě s Los Angeles Kings po dobrém výkonu 1-3.

Skóre zápasu otevřel v polovině první třetiny brankou v přesilové hře obránce Kings Drew Doughty. Pět a půl minuty před koncem druhé třetiny srovnal v přesilovce 5 na 3 svou první brankou v sezoně Cody Franson. Ve třetí třetině ovšem Jeff Carter a Kyle Clifford dvěma brankama rozhodli o výhře Kings.

V zápase střelecky aktivnější Maple Leafs v poměru 39-23 dvě a půl třetiny svého soupeře přehrávali. Po dvou třetinách byl vyrovnaný stav 1-1 a lépe bruslící domácí tým se snažil strhnout vedení v zápase na svou stranu. Pak ale přišlo propadnutí obránce Paula Rangera v útočném pásmu a Kings z přečíslení dvou na jednoho skórovali podruhé v zápase. Domácí hráči pokračovali ve vytváření šancí a snažili se alespoň vyrovnat, ale dvě minuty před koncem třetí třetiny potvrdili Kings svou výhru třetí brankou v zápase.

„Bylo to špatné rozhodnutí. Při stavu 1-1 deset minut před koncem to bylo neuvážené,“ řekl kouč Randy Carlyle o chybě Paula Rangera.

Kouč Maple Leafs byl ovšem s výkonem svého týmu spokojený.

„Zdaleka náš nejlepší výkon v posledních dvou měsících. Ale nebyla za to žádná odměna. Musíme toho využít jako výchozí bod,“ řekl.

V brance Los Angeles Kings předvedl další velmi dobrý výkon nováček Martin Jones, který 38 zásahy dovedl svůj tým k výhře. Jones vytlačil v posledních zápasech z branky Bena Scrivense, který chytal po zranění jedničky LA Jonathana Quicka deset zápasů v řadě. Jones má ve čtyřech zápasech bilanci čtyři výhry, dvě čistá konta a pouze tři inkasované branky. V posledních dvou zápasech si mladý brankář, který nebyl ani draftovaná připsal dvě výhry proti týmům Original Six (Montreal, Toronto) s celkovým skóre 9-1.

„Snažím se o tom příliš nepřemýšlet. Prostě se snažím být připravený jakmile dostanu šanci a dát těmhle klukům šanci na výhru. Máme tady skvělý tým. Jo prostě si to snažím užívat,“ řekl Jones po zápase.

V sestavě Maple Leafs chyběl kapitán Dion Phanuef, který si odpykává svůj dvojzápasový trest za hit na obránce Bostonu Bruins Kevana Millera. Naopak po sedmizápasové absenci se do sestavy Leafs vrátil útočník Joffrey Lupul.

Brankář Jonathan Bernier pochytal proti svému bývalému týmu 20 z 23 střel.

Maple Leafs nastoupí již dnes večer na ledě St. Louis Blues.