Dnes proti Coyotes

20131219-previewCOYOTES (18-10-5) vs. MAPLE LEAFS (17-16-3)

Posledních 10: Phoenix 4-5-1; Toronto 3-7-0

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer na domácím ledě první vzájemný zápas proti Phoenixu Coyotes v letošní sezoně. V posledním zápase 15. listopadu 2011 Patrick O’Sullivan a Radim Vrbata dovedli Coyotes k výhře 3-2 po samostatných nájezdech na ledě Air Canada Centre.

Dnešní zápas bude soubojem dvou týmů, kterým se v poslední době nedaří. Oba týmy prohráli své dva poslední zápasy shodným skóre 1-3. Oba týmy se tak budou dnes večer snažit zlomit neúspěšnou sérii ve svůj prospěch.

Coyotes

Phoenix prohrál v sobotu na domácím ledě s Carolinou 1-3 navzdory tomu, že se Coyotes dostali v první třetině do vedení 1-0 zásluhou první branky v sezoně Paula Bissonnetta. Carolina ale třemi brankami zápas otočila. Výhru jistil střelou do prázdné branky domácího týmu Eric Staal.

Sobotní zápas Coyotes na ledě Montrealu měl podobný průběh. Hosté otevřeli v první třetině skóre zápasu brankou Mikkela Boedkera. Ve třetí třetině ale Canadiens skóre otočili dvěma brankama z přesilových her a střelou do prázdné branky Maxe Paciorettyho.

„Chybovali jsme a nechali se vylučovat,“ řekl po zápase centr Mike Ribeiro. „Speciální formace jsou součástí hry a když se vám to neklapne, tak často ztratíte zápas.“

Mikkel Boedker vstřelil v posledních čtyřech zápasech tři branky a připsal si také jednu asistenci. V letošní sezoně má dánský útočník na svém kontě již 10 branek a 22 bodů ve 33 zápasech.

Phoenixu bude chybět v dnešním zápase Shane Doan a také Lauri Korpikoski.

Toronto odehrálo v úterý třetí zápas ve čtyřech dnech. Po výhře 7-3 v sobotu doma proti Chicagu Leafs prohráli v pondělí na ledě Pittsburghu 1-3 a v úterý stejným skóre doma s Floridou.

Kouč Maple Leafs Randy Carlyle věří, že za prohrou s Floridou stojí únava hráčů, přesto to hráči odmítali a nechtěli na na únavu vymlouvat.

„Nevymlouváme se na zranění, únavu. To je blbost,” řekl po zápase brankář James Reimer. “To jsou výmluvy a je to k ničemu.“

Pro Maple Leafs byla prohra s Floridou již šestou v posledních pěti zápasech a 11. v posledních 15-ti zápasech.

„Byli jsme prostě trapní,“ nebral si servítky po posledním zápase útočník Mason Raymond. „Je to jednoduché. Nemyslím si, že jsou kluci s tímto spokojeni. Myslím, že nás na ledě porazili ve všech situacích. To musíme zlepšit.“

Problém pro Maple Leafs je první inkasovaná branka. V posledních 36-ti zápasech soupeř Maple Leafs skóroval sedmnáctkrát jako první včetně úterního zápasu s Floridou. Leafs mají v těchto zápasech bilanci 4-11-1. Na druhou stranu mají Leafs bilanci 13-5-2 v zápasech, ve kterých se jim podaří vstřelit první branku zápasu.

Mason Raymond si brankou v úterý do sítě Floridy připsal šestý bod v posledních čtyřech zápasech a 25. bod ve 36-ti zápasech v této sezoně.

Kromě Dave Bollanda, Tylera Bozaka a Coltona Orra bude v sestavě Maple Leafs nějaký čas chybět také Trevor Smith, který si v úterý poranil ruku. V sestavě ho pravděpodobně nahradí Jerred Smithson, který byl ve středu povolán ze záložního týmu Toronto Marlies.