Dvoubrankový večer Kessela. Leafs si poradili s Carolinou

20131229

Toronto Maple Leafs končí rok 2013 na vítězné vlně. V neděli večer si Maple Leafs poradili na domácím ledě s Carolinou Hurricanes 5-2.

Dvě branky vstřelil Phil Kessel, který ožil návratem Tylera Bozaka. Ten si při svém návratu po 12-ti vynechaných zápasech připsal tři asistence. Pro Bozaka, který nehrál od 3.prosince kvůli zranění v dolní části těla to je vyrovnání osobního maxima v počtu asistencí v jednom zápase. Phil Kessel druhou brankou v zápase dosáhl v šesté sezoně v řadě na metu 20 branek.

Další branky Leafs přidali Nikolai Kulemin, Paul Ranger a Dion Phaneuf. V brance Maple Leafs si Jonathan Bernier ve svém třetím startu v řadě připsal 41 zásahů ze 43 střel.

Včerejší zápas byl již 11. v letošní sezoně, ve kterém tým dovolili svému soupeři 40 a více střel. Toronto má v těchto zápasech obdivuhodnou bilanci 6-3-2.

Do zápasu s Carolinou vstoupili Maple Leafs velmi vlažně. Svému soupeři dovolili v první třetině osm střel aniž by si sami připsali jedinou střelu na Cama Warda v brance Hurricanes. Až v přesilové hře na konci 13. minuty si Cam Ward připsal první zásah po střele Diona Phaneufa od modré čáry. Ještě předtím předvedl na začátku deváté minuty parádní zákrok Jonathan Bernier, který svým betonem zastavil střelu Jeffa Skinnera z otočky. V první třetině zastavil Bernier všech 12 střel Hurricanes.

Na konci 17. minuty otevřel skóre zápasu Phil Kessel, který překonal Cama Warda backhandovým nahozením z brankové čáry po kterém se kotouč odrazil od Wardových zad do branky, 1-0 Leafs. Hned po vhazování se dostal Kessel mezi dvěma obránci Caroliny do brejku, ale tentokrát byl Ward pozorný.

Ve druhé minutě druhé třetiny srovnali hosté střelou Nathana Gerbeho z levého kruhu.

Na začátku 7. minuty druhé třetiny se dostali do přečíslení dvou na jednoho Mason Raymond společně s Philem Kessel, ale jeho střelu Ward opět vyrazil.

Na konci 14. minuty byl už Kessel úspěšnější. V dalším přečíslení dvou na jednoho si srazil jeho přihrávku na van Riemsdyka do vlastní branky obránce Ron Hainsey, 2-1 Leafs.

Pět minut před koncem druhé třetiny se nepodařilo hostům vyhodit kotouč z pásma, ve středu útočné třetiny se ho zmocnil Nikolai Kulemin a tvrdou střelou z vrcholu kruhu pro vhazování prostřelil Warda, 3-1 Leafs.

Na konci druhé třetiny se dostali Maple Leafs do potíží s vyloučeními. Carolina hrála přesilovou hru 4 na 3 a Justin Faulk tečovanou střelou snížil na 2-3.

Na začátku třetí třetiny se dostal do brejku opět Phil Kessel, ale Cam Ward jeho střelu vyrazil. Na konci páté minuty pak přistrčil Tyler Bozak v pádu kotouč na modrou čáru a střela Paula Rangera skončila až v síti Cama Warda, 4-2. Osm vteřin před koncem třetí třetiny jistil výhru Toronta střelou do prázdné branky Dion Phaneuf.

Toronto Maple Leafs nyní čeká novoroční zápas NHL Winter Classic na Michigan Stadium proti Detroitu Red Wings. Do Ann Arboru míří Maple Leafs se dvěma výhrami v řadě a pětizápasovou sérií, ve které si připsali alespoň jeden bod.

Podle kouče Randyho Carlylea nebylo lehké, aby se jeho tým zaměřil spíše na vítězství než na frmol, který obklopuje zápas pod širým nebem.

„Jsme tady proto, abychom vyhráli zápas. To je to nejdůležitější. Musíme se koncentrovat na zápas,“ řekl Carlyle.

„Nehráli jsme tak dobře, jak bychom chtěli. To vždycky zvyšuje tlak. Věříme, že náš tým má hodně prostoru k tomu, aby se zlepšoval. A pak jste mnohem více pod mikroskopem, než byste věřili. Jsme pod mikroskopem médií, k tomu přidejte HBO a pak ten zápas. Je tu hodně faktorů,“ řekl Carlyle.

Naopak hráči a fanoušci Leafs Nation se na zápas rozhodně těší.

„Bude to skvělá událost,“ řekl Tyler Bozak. „Vím, že hodně hráčů tam bude mít svou rodinu včetně mě. Těším se do Detroitu a jsem zvědavý o čem to všechno je.“

„Myslím, že to bude zábava,“ řekl Paul Ranger. „Malé hřiště na dvorku, to je místo, kde jsem strávil velkou část dětství. Je to prostě větší hřiště na dvorku.“