Maple Leafs se stydí za trapnou domácí prohru

20140104

Toronto Maple Leafs prohráli v sobotu večer na domácím ledě s New Yorkem Rangers 1-7 po velmi ostudném výkonu.

Třízápasová série výher z přelomu roku tak za hlasitého bučení v Air Canada Centre skončila. Fanoušci dali svou nespokojenost najevo po každé skončené třetině a často také během hry.

„Vybučeli nás v první třetině, ve druhé třetině a na konci zápasu. Zasloužili jsme si to,“ řekl po zápase útočník Joffrey Lupul. „Vůbec se nám nedařilo, nemáme ze sebe právě teď dobrý pocit.“

Lupul se jako jediný z hráčů Toronta prosadil v zápase střelecky. Na konci druhé třetiny snižoval na 1-5.

„Někdy prohrajete a můžete si z toho něco pozitivního vzít. My dnes neudělali nic dobře. Není nic, co bychom si z toho dnes mohli vzít kromě toho, že už to tady nechceme zažít znovu,“ dodal Lupul.

V sobotu se opět projevil největší problém, který trápí tým po celou letošní sezonu. Nestálost výkonů. Jako den a noc vypadají výsledky Leafs v této sezoně. Na přelomu roku, se zdálo, že se vše obrací v pozitivní trend. Tým vyhrál třikrát v řadě včetně novoročního zápasu pod otevřeným nebem proti Detroitu Red Wings, ale všechno to bylo opět smáznuto trapnou porážkou v ACC.

Kouč Randy Carlyle byl v sobotu nespokojen především s tím, kolik prostoru nechali Leafs svému soupeři.

„Nenapadali jsme,“ řekl po zápase kouč Toronta. „Měli na ledě absolutní svobodu a mohli si dělat co chtěli. Vůbec jsme se nezapojili do toho, abychom jim omezili jejich prostor tím, že bychom si před někoho stoupli, že bychom si před někoho nabruslili. Zjevně jsme v tom nechali naše brankáře samotný.“

Maple Leafs dovolili Rangers 50 střel za zápas. Ve čtvrtém z posledních pěti zápasů a po 13. v letošní sezoně dovolili Leafs svému soupeři nejméně 40 střel. Sobotní zápas byl 35. zápasem v této sezoně, kdy byli Leafs přestříleni. Bilance týmu v těchto zápasech je 17-13-5.

„Nejsme na ten zápas hrdí. Je to trapné. Omlouváme se fanouškům, kteří zaplatili velké peníze a viděli nás takto hrát,“ omlouval se po zápase Joffrey Lupul.

Už se zdálo, že Jonathan Bernier převezme kontrolu nad brankovištěm Maple Leafs. V sobotu nastoupil do svého pátého zápasu v řadě, což je vůbec nejdelší série zápasů v jeho kariéře, ale po pěti inkasovaných brankách byl poprvé v letošní sezoně střídaný Jamesem Reimerem. Proti Rangers Bernier pochytal 27 ze 32 střel během necelých 37 minut. Byl to pro něj tak zatím nejhorší zápas v této sezoně.

James Reimer se objevil v zápase poprvé od 21. prosince, kdy byl po první třetině zápasu proti Detroitu Red Wings střídán. Z 18-ti střel Reiemer dvakrát inkasoval.

Poslední zápas proti Rangers se tak řadí k dalším zápasům v této sezoně, ve kterých Maple Leafs totálně propadli. Je mezi nimi prohra 2. listopadu 0-4 na ledě Vancouveru, prohra 25. listopadu 0-6 doma proti Columbusu, prohra 12. prosince 3-6 na ledě St. Louis a prohra 17. prosince 1-3 v domácím zápase s Floridou.

„Byl to prostě špatný zápas,“ řekl kapitán Dion Phaneuf. „Celý večer to vypadalo, že jsme úplně mimo.“

V posledních 29 zápasech Toronto vyhrálo pouze čtyřikrát v základní hrací době. Současných 47 bodů stačí Torontu na šesté místo ve Východní konferenci, ovšem rozdíl mezi Maple Leafs a 13. Columbusem se snížil na pět bodů.

V posledních zápasech se nedaří druhému útoku týmu a trio Nazem Kadri, Joffrey Lupul a Mason Raymond společně ani zápas s Rangers nedohrálo. Nazem Kadri si připsal v posledních 14-ti zápasech pouze čtyři body, Mason Raymond vstřelil v posledních 15-ti zápasech 1 branku a branka Joffrey Lupula ve druhé třetině proti Rangers byla jeho třetí brankou v posledních 12-ti zápasech.

„Nedaří se nám v útoku právě teď. Je to pro nás frustrující. Musíme lépe kontrolovat puk v útočném pásmu a vytvářet si tímto způsobem šance. Je to pro nás frustrující období, ale budeme určitě na těch věcech pracovat a určitě se zlepšíme,“ doufal Joffrey Lupul ještě před sobotním zápasem.

Ze zápasu musel již v první třetině odstoupit útočník David Clarkson, který utrpěl zranění levé nohy po tom, co zblokoval střelu Michaela Del Zotta. Clarkson sice ještě zkoušel jedno krátké střídání, ale pak ze zápasu nadobro odstoupil. Jen několik minut po Clarksonově zranění inkasoval Carl Gunnarsson hit od Carla Hagelina a se zraněným levým ramenem také Gunnarsson zápas nedohrál.

V úterý nastoupí Maple Leafs na domácím ledě proti New Yorku Islanders.