Večer Phila Kessela. Leafs zničili Ottawu

20140201

Večer kanadské armády se změnil na večer Phila Kessela. Útočník Maple Leafs vstřelil proti Ottawě v sobotním domácím zápase hattrick včetně vítězné branky a Toronto Maple Leafs porazili svého provinčního rivala 6-3.

Toronto nejprve stejně jako ve čtvrtek proti Floridě prohrávalo 0-2. Ve druhé třetině Leafs vyrovnali a ve třetí třetiny otočili zápas na svou stranu.

Celkem čtyři body si připsala jednaosmdesátka ve včerejším zápase a při vzácném pozápasovém rozhovoru zůstal nejlepší střelec týmu velmi tichý a skromný.

„Bylo to pro nás samozřejmě velké vítězství. Fanoušci byli skvělí a my jsme našli způsob jak vyhrát. Měl jsem šance již v předchozích zápasech, ale naštěstí jsem je dnes proměnil,“ řekl Kessel na ledové ploše po zápase.

Na otázku jak bude svůj druhý letošní hattrick Phil Kessel slavit odpověděl:

„Půjdu domů a natáhnu se.“

Podruhé v letošní sezoně si Kessel připsal v jednom zápase čtyři body. V zápase na ledě Edmontonu Oilers 29. října vstřelil dvě branky a připsal si dvě asistence. O týden dříve 22. října vstřelil Kessel na domácím ledě proti Anaheimu svůj první letošní hattrick.

Jeho spoluhráč a spolubydlící Tyler Bozak byl překvapený, když viděl svého parťáka z útoku mluvit po zápase s novináři.

„Je to docela zábava, jsem překvapený, že s vámi dnes mluví. Tuším, že měl dnes večer dobrý zápas,“ vtipkoval Bozak.

V týmu Maple Leafs prostě vládne v současné době pohoda.

„Vždycky hrál dobře od té doby, co je tady. Vždy sbíral body a dělal pro náš tým skvělou práci. Já jsem teď začal sbírat body s ním a je to zábava,“ chválil Kessela Bozak.

Joffrey Lupul, Tyler Bozak a Nazem Kadri přidali další tři branky Maple Leafs. První útok Toronta si připsal celkem osm bodů ve včerejším zápase.

Maple Leafs vyhráli šestý zápas na domácím ledě v řadě za sebou, což se jim povedlo poprvé od sezony 2006-07. Tehdy končili sezonu s deseti domácími výhrami v řadě.

Začátek zápasu Torontu příliš nevyšel. Leafs hráli v první třetině tři přesilové hry v řadě a čtvrtou si přenesli do druhé třetiny, ale ani jednu z nich nevyužili.

Naopak 53 vteřin před první sirénou poslal Ottawu do vedení Chris Neil, který překvapil Jonathana Berniera střelou přes obránce Morgana Riellyho, 0-1.

V sedmé minutě druhé třetiny přidali Senators druhou branku. Po akci Jay McClementa propadl v útočném pásmu Jake Gardiner a Colin Greening zakončil přečíslení dvou na jednoho střelou za bezmocného Berniera, 0-2.

V polovině zápasu trefil tyčku Bernierovy branky tvrdou ranou Erik Karlsson.

Na začátku 14. minuty se konečně prosadili také Maple Leafs. Carl Gunnarsson zastavil na modré čáře rozehrávku hostů, James van Riemsdyk u levého mantinelu vybojoval kotouč, rozhlédl se, aby si našel Kessela a naservíroval mu parádní přihrávku před brankoviště. Phil Kessel pak už měl snadnou práci a poslal kotouč do odkryté branky, 1-2.

Netrvalo dlouho a Maple Leafs vyrovnali. V polovině 15. minuty poslal Nazem Kadri za brankou Ottawy na mantinel obránce Codyho Ceciho, našel před brankou volného Joffrey Lupula a ten prostřelil Andersona, 2-2.

Ihned po brance se strhla u zadního mantinelu mela po tom, co se Cowen a Smith pustili do Kadriho. Ceci se totiž zastavil metr od mantinelu a když ho Kadri trefil, tak spadl hlavou napřed. To se samozřejmě hráčům Ottawy nelíbilo. Ani jeden z hráčů nebyl v zápase po tomto momentu potrestán. Jestli se bude zákrok Kadriho na Ceciho vyšetřovat zatím není jisté.

Ve třetí třetině Maple Leafs dokonali obrat v zápase.

V polovině osmé minuty si Phil Kessel v přesilové hře vybruslil od levého mantinelu a svou patentovanou střelou zápěstím se trefil přesně do rohu Andersenovy branky, 3-2 Leafs.

Na začátku 10. minuty ještě Ottawa srovnala šťastnou brankou Chrise Neila. Kotouč po jeho střele skončil mezi Bernierovými betony. Jenže Bernier kotouč nezachytil pevně a ten doklouzal těsně za brankovou čáru. Joffrey Lupul se ho sice snažil zachytit svou hokejkou a posunout zpět pod Berniera, ale opakovaný záznam potvrdil, že kotouč na moment skončil za brankovou čárou. Branku musel potvrdil videorozhdočí po reklamní přestávce, která po přerušení hry nastala.

Pro Neil to byla druhá branka v zápase a celkem třetí bod. Podruhé v kariéře si tak tento bijec v dresu Senators připsal tříbodový zápas.

Na začátku 15. minuty vrátil Torontu vedení v zápase Phil Kessel. První útok perfektně napadal v útočném pásmu. Tyler Bozak zachytil kotouč za brankou hostů a našel před brankou volného Kessela, který se nemýlil a poslal kotouč nad vyrážečku Andersona, 4-3 Leafs.

Pro Kessela to byla již 30. branka v letošní sezoně a posunul se tak na druhé místo v žebříčku nejlepších střelců v celé lize. V jeho kariéře to je již pátá 30-ti branková sezona. Pouze v jedné sezoně v Torontu Phil Kessel nedosáhl na metu 30-ti branek. Stalo se tak v loňském zkráceném ročníku.

V polovině 19. minuty první útok opět obléhal branku hostů a tentokrát Phil Kessel našel volného Tylera Bozaka mezi kruhy, 5-3 Leafs.

V poslední minutě pak potvrdil výhru Toronta střelou do prázdné branky Ottawy Nazem Kadri.

Po zásluze byl Phil Kessel vyhlášen první hvězdou zápasu.

„Myslím, že Phil byl takto jednodruhově klasifikovaný. A my si myslíme, že má také více všestranných schopností,“ řekl po zápase kouč Randy Carlyle. „On dokáže rozdávat puky, dokáže přihrávat a dokáže najít spoluhráče. Dokáže dělat mnohem více, než jen střílet.“

Maple Leafs čeká příští týden minitrip na Floridě a dva zápasy proti Panthers a Lightning. Před olympijskou přestávkou nastoupí Leafs ještě v sobotu 8.února doma proti Vancouveru Canucks.