Leafs předvedli špatný výkon proti Floridě

20140204

Toronto Maple Leafs prohráli po velmi špatném výkonu na ledě Floridy Panthers 1-4. Jedinou branku Leafs vstřelil ve třetí třetině David Clarkson. Brankář Jonathan Bernier jako jediný předvedl v zápase výborný výkon a pochytal 44 ze 47 střel Panthers.

„Neměli jsme nic, co by nám šlo, kromě jediného hráče v naší sestavě, který byl výtečný a to byl náš brankář,“ řekl kouč Randy Carlyle po zápase. „Neměli jsme žádnou energii nebo vášeň ve hře a to je docela šokující právě v těchto dnech.“

Domácí Panthers byli v zápase mnohem více aktivnějším týmem a připsali si více než dvakrát tolik střel než Toronto.

Už v první třetině Panthers přestříleli Leafs 19-4. Leafs si připsali první střelu až v osmé minutě zápasu zásluhou Carla Gunnarssona. To už vedli Panthers na střely 9-0. V největší šanci Toronta v první třetině střílel mimo branku Dion Phanuef, který si krásně nabruslil mezi domácí obránce po nádherné přihrávce Phila Kessela ve středním pásmu. Jenom zásluhou výborného Berniera drželi Leafs po první třetině bezbrankové skóre.

To se ale změnilo hned z kraje druhé třetiny. Už po 30 vteřinách byl vyloučen David Clarkson a přesilovku Floridy využil po necelé minutě Tom Gilbert střelou ze střední vzdálenosti.

Ve druhé třetině si oba týmy vytvořili další šance.

Několik vteřin po první brance domácích pokryl Jonathan Bernier střelu českého útočníka Tomáše Fleischmanna po chybě Gardinera. Za několik minut propadl v útočném pásmu Phanuef a Bernier zastavil brejk Jonathana Huberdeau. Pět a půl minuty před koncem druhé třetiny zastavil Bernier další brejk domácích. Ve druhé třetině čelil Bernier celkem 18 střelám Panthers.

Leafs si vypracovali šanci v polovině páté minuty zásluhou prvního útoku. Tyler Bozak hledal před brankovištěm Jamese van Riemsdyka, ale Tim Thomas v domácí brance jeho střelu vyrazil. Leafs si vypracovali ještě jednu šanci. V oslabení na konci druhé třetiny ujel Mason Raymond. Jeho střelu Thomas pouze vyrazil a dojíždějící van Riemsdyk si sklepl kotouč rukou, ale domácí obránce společně s Thomasem jeho střelu pokryl.

Poměr střel po dvou třetinách vypadal jednostranně ve prospěch Panthers, 37-12.

Zkraje třetí třetiny tečoval Jesse Winchester střelu Brian Campbella a domácí tým vedl o dvě branky.

Ve třetím zápase v řadě se tak Leafs dostali do ztráty 0-2. Narozdíl od předchozích dvou zápasů ale tentokrát Leafs skóre neotočili.

V polovině desáté minuty vstřelil jedinou branku Toronta David Clarkson, který se vrátil do sestavy po osmi vynechaných zápasech.

Za necelé čtyři minuty přidal třetí branku Floridy Shawn Matthias, který prostřelil Berniera z levého křídla k bližší tyčce po chybě Codyho Fransona ve středním pásmu. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny jistil výhru domácích střelou do prázdné branky Toronta Marcel Goc.

„Není žádné omluvy za to, jak jsme hráli,“ řekl po zápase Mason Raymond. „Měli jsme několik těžkých zápasů v této sezoně, ale žádný nebyl tak špatný jako tento.“

One thought on “Leafs předvedli špatný výkon proti Floridě

1. Jo a Dion to docela schytal v rohu na konci první třetiny. Naštěstí se z toho snad oklepal a nenechá to na něm nějaký známky.