Leafs s Philadelphií vítězně po prodloužení

20140308

Jake Gardiner a Nazem Kadri zařídili v první dvacetiminutovce dvoubrankové vedení Maple Leafs. Dlouho to vypadalo, že první třetina bude rozhodující pasáží tohoto utkání. Ve třetí části se ale Philadelphii podařilo srovnat nejdříve na 2:2, poté také na 3:3 a poslat zápas do prodloužení. Prodloužení rozhodl po nahrávce Diona Phaneufa trápící se střelec Joffrey Lupul.

„Cítím se skvěle. Dvoubrankové vedení si musíme příště v závěrečné třetině pohlídat. Někdy se to stane, ostatní týmy se snaží vyrovnat a my jsme jim to tentokrát povolili. Na střídačce jsme si na prodloužení věřili. Každý byl plně soustředěn a věděl co má dělat, nakonec jsme dosáhli kýženého výsledku.“ řekl střelec rozhodující branky Joffrey Lupul

Vyrovnat na 2:2 se podařilo na straně Philadelphie finskému obránci Kimmo Timonenovi. Timonen při své první brance nejdříve zakončoval rychlý protiútok, v druhém případě vyrovnal skóre z nepřehledné situace před bránou Berniera. Leafs se ještě ujali vedení po gólu Masona Raymonda, ale před závěrečnou sirénou srovnal další obránce Philadelphie Brandon Coburn.

„Trochu nás znepokojilo vyrovnání Flyers, ale nic co by nás mělo rozhodit po zbytek zápasu. Naše obrana mohla být těsnější, na tom musíme zapracovat na tréninku.“ řekl Nazem Kadri

Do konce základní části zbývá 17 utkání. Podle předběžných odhadů by měl Torontu stačit zisk 16 bodů na postup do play off. Momentálně obsazují Leafs se 76 body třetí příčku Atlantické divize, když ztrácejí jeden bod na Montreal a mají náskok dva body na Tampu Bay.

Randy Carlyle si všiml nevyrovnanosti výkonů. Nelíbilo se mu, že spousta hráčů přestala po druhé dvacetiminutovce bruslit a několik střídání doslova odstáli. Na druhou stranu vyzvedl, jak se tým semkl po vyrovnání Coburna a dotáhl zápas do vítězného konce.

Zápasy Leafs obvykle rozhoduje první formace ve složení JVR, Bozak a Phil Kessel. Tentokrát se Philadelphii podařilo dokonale uhlídat všechny tři útočníky, přesto Toronto získalo oba dva body.

„Tohle bude klíč k našemu úspěchu ve zbytku základní části. Naše první lajna je vynikající, ale nemůžeme se spoléhat, že dokáží bodovat stále na takové úrovni jako posledních 10,15 zápasů. My ostatní musíme pozvednout naše výkony. Dnes se nám to podařilo.“ doplnil dále Joffrey Lupul

Blíží se kritický trip pro Maple Leafs. Pět velmi těžkých utkání venku. V pondělí odehrají první utkání na ledě Anaheimu Ducks, o den později se střetnou se San Jose a dále poměří síly s Los Angeles, Washingtonem a Detroitem.

One thought on “Leafs s Philadelphií vítězně po prodloužení

1. škoda, že jsem zápas neviděl. Ani čas na záznam jsem neměl. Jsem rád, že snad začnou dávat branky ostatní lajny.