První zastávkou je Anaheim Ducks

20140310-previewMAPLE LEAFS (34-23-8) at DUCKS (43-14-7)

Posledních 10: Toronto 6-2-2; Anaheim 4-4-2

Pouze dva vzájemné duely naplánoval probíhající ročník mezi Torontem Maple Leafs a Anaheimem Ducks. První utkání se odehrálo 22. října v Air Canada Center s výsledkem 4:2 pro domácí Leafs.

Toronto se momentálně usadilo na poslední pozici zaručující play off v Atlantické divizi. Trenér Leafs Randy Carlyle se dnes poprvé vrací do Kalifornie, aby se postavil proti svému bývalému týmu. I bez něj si Ducks vedou velmi dobře, když pod vedením Bruce Budreaua bojují se St.Loius o Prezidentův pohár pro vítěze základní části.

Zápas ve slunci prozářeném Anaheimu je pro Toronto první zastávkou na 5 zápasovém tripu. Dále svedou souboje o důležité body se San Jose, Los Angeles, Washingtonem a Detroitem. Všichni budoucí soupeři, jsou buď na play off pozici, nebo svádějí těsný boj o divoku kartu.

Hosté přijeli do Anaheimu se dvěma výhrami v řadě, které se obě narodily až v prodloužení. Sobotní utkání rozhodl Joffrey Lupul, který napravoval defenzivní výbuch ze třetí třetiny, ve které Toronto ztratilo nejdříve dvoubrankové vedení, poté ještě připustilo vyrovnání z hole Coburna na 3:3.

“Cítím se skvěle. Dvoubrankové vedení si musíme příště v závěrečné třetině pohlídat. Někdy se to stane, ostatní týmy se snaží vyrovnat a my jsme jim to tentokrát povolili. Na střídačce jsme si na prodloužení věřili. Každý byl plně soustředěn a věděl co má dělat, nakonec jsme dosáhli kýženého výsledku.” řekl střelec rozhodující branky Joffrey Lupul

Momentálně obsazují Leafs se 76 body třetí příčku Atlantické divize, když ztrácejí jeden bod na Montreal a mají náskok dva body na Tampu Bay. David Clarkson dnes nebude hrát kvůli blíže nespecifikovanému zranění nohy.

Ducks

Anaheim prožívá vynikající ročník. Přesto v poslední době Ducks nesbírají body s takovou lehkostí jako celou sezónu. Od začátku února mají Kačeři pouze tři výhry v normální hrací době. Poslední dva domácí zápasy navíc prohráli s Montrealem i Pittsburghem po samostatných nájezdech.

I tak je Anaheim na špičce celé ligy a v souboji o Prezidentův pohár zaostává o jeden bod za St. Louis Blues. Poslední prohře s Pens nezabránil ani výtečný výkon Coreyho Perryho, který vstřelil dva góly a další přidal v samostatných nájezdech.

„Myslím, že jsme hráli velmi dobře. Měli jsme několik příležitostí zápas rozhodnout v náš prospěch. Gólman zachytal výborně, když byla šance, tak nás podržel. Dnešní zápas byl dobrý test pro nás, ale z prohry jsme lehce zklamaní.“ řekl Kyle Palmieri.

Po dnešním zápase s Leafs čekají Anaheim zápasy na stadiónech v Calgary, Edmontonu a Los Angeles. Nově příchozí Stephane Robidas nebude hrát kvůli zranění nohy. Dále chybí také obránce Luca Sbisa (dolní část těla) a útočník Mathieu Perreault se zraněním v horní části těla.

Zápas začíná vzhledem ke změně času na americkém kontinentu ze zimního na letní již ve 3:00 SEČ.

GP RECORD HOME ROAD L10 G/G GA/G PP% PK% PIM/G S/G SA/G FO%
65 34-23-8 22-11-1 12-12-7 6-2-2 2.83 2.98 20.7 77.9 12.6 27.8 36.0 48.4
64 43-14-7 24-5-4 19-9-3 4-4-2 3.20 2.36 17.4 83.0 10.6 31.3 28.3 49.0

6 thoughts on “První zastávkou je Anaheim Ducks

1. jj většinou je rozdíl mezi jejich změnou a naší týden, ale letos to vychází na tři týdny. V USA měnili čas v neděli 9.března a my budeme měnit čas až 30. března. Tři týdny budeme sledovat zápasy o hodinu dřív. Ale mě osobně to moc nevyhovuje. Ta půlnoc je taková blbá, na spaní málo a na to být vzhůru dlouho. Radši před zápasem spím než čekám.