Leafs hrají dnes večer v hlavním městě USA

20140316-previewMAPLE LEAFS (36-24-8) at CAPITALS (31-27-10)

Posledních 10: Toronto 6-2-2; Washington 5-4-1

Netradičně v neděli odpoledne hrají Maple Leafs třetí vzájemný zápase v této sezoně proti Washigtonu Capitals. Oba soupeři v letošní sezoně vyhráli po jednom vzájemném zápase. Naposledy vyhráli Capitals 10. ledna na domácím ledě 3-2.

Pro Maple Leafs to byl zápas, ve kterém podali hráči po třech předešlých vysokých prohrách lepší výkon a kterým se Toronto odrazili k velmi dobrým výkonům před olympijskou přestávkou.

Toronto má za sebou úspěšnou sérii zápasů proti třem obrům v Západní konferenci. Leafs si připsali důležité výhry na ledě Anaheimu Ducks (3-1) a Los Angeles Kings (3-2). Pouze na ledě San Jose dostalo Toronto za uši (2-6).

Maple Leafs se tak vracejí ke dvěma venkovním zápasům proti týmům z Východní konference na druhém místě v Atlantické divizi a s 80-ti body na třetím místě ve Východní konferenci.

„Ze Západního pobřeží si vezeme víru, že můžeme hrát s top týmy v lize,“ řekl v sobotu útočník Joffrey Lupul.

Pro Maple Leafs může nastat menší komplikace v brankovišti. Po výborných výkonech se v zápase na ledě svého bývalého klubu v Los Angeles zranil Jonathan Bernier a nějaký čas bude Torontu chybět. Proti Kings ho skvěle nahradil James Reimer, ale také on málem zápas nedochytal, když na konci druhé třetiny inkasoval ránu do hlavy po srážce s Jarretem Stollem. Nakonec Reimer dovedl Toronto k fantastické výhře 31 zásahy a je pravděpodobné, že se do branky postaví také v dnešním zápase.

Jonathan Bernier bude muset pravděpodobně podstoupit vyšetření magnetickou rezonancí.

Otázkou ovšem bude jak se James Reimer vypořádá s narůstající důležitostí zápasů. V letošní sezoně nastoupil pouze ke 24 zápasům od první minuty. Od nového roku to bylo pouze šest zápasů ze 27-ti. V minulosti ovšem Optimus Reim dokázal, že se umí soustředit na důležité zápasy (playoff 2013), umí zůstat koncentrovaný a nepřipouští si tlak.

Obránce Jake Gardiner vstřelil v posledních čtyřech zápasech tři branky. Naopak Phil Kessel nebodoval poslední dva zápasy v řadě a čtyři z posledních šesti zápasů.

Na sobotním tréninku doplnil tým druhý brankář Drew McIntyre. Naopak trénink vynechal kapitán Dion Phaneuf, který zápasí s chřipkou. Podle kouče ale jeho start v dnešním zápase je pravděpodobný.

Útočník Dave Bolland stále není připraven se vrátit. Navíc není ani určeno bližší datum, kdy by se tak mohlo stát.

Maple Leafs prohráli na ledě Washingtonu sedm z posledních devíti zápasů.

Capitals

Dnešní zápas je pro Capitals velmi velmi důležitý, téměř must-win game. Washington zůstává stále se ztrátou tří bodů mimo pozice pro playoff. Příští týden navíc čeká Capitals stejná série zápasů v Kalifornii, kterou tento týden odehrálo Toronto (Anaheim, Los Angeles, San Jose).

Tento týden Capitals prohráli dva zápasy v řadě s Pittsburghem Peguins. Nejprve v pondělí na domácím ledě 2-3 a v úterý pak na ledě Pens 0-2. Až v pátek Capitals porazili na domácím ledě Vancouver Canucks 4-3.

Caitals minulý týden podepsali smlouvu s nováčkem Evgeny Kuznetsovovem, který si v zápase proti Vancouveru připsali první tři body v kariéře (vše asistence).

Zápas začíná již ve 20:00 našeho času a živě ho vysílá stanice Nova sport.