Trápení a prohra na ledě Coyotes

20141104Želví start. Přesně tak nazval kouč Maple Leafs Randy Carlyle hru svých svěřenců na začátku úterního zápasu na ledě Arizony Coyotes. Mizerný začátek poté vyústil v prohru Toronta 2-3.

„Želví start. Bylo to pomalejší než pomalu,“ stýskal si Randy Carlyle po zápase. „Nemám pro to jiné vysvětlení než to, že jsme stáli na neutrál a oni měli zařazenou třetí rychlost. Pak jsme je stíhali a konečně jsme začali v průběhu zápasu bruslit.“

Přitom měli Leafs na začátku zápasu skvělou příležitost dostat se do vedení. V osmé minutě byli během 54 vteřin vyloučeni dva domácí hráči a Leafs měli 1:06 dlouhou přesilovou hru 5 na 3.

Jenže Leafs dvojnásobnou přesilovou hru sehráli tragicky. Obránce Obránce Dion Phaneuf pouze objel s kotoučem na hokejce útočné pásmo, střelu Phila Kessela srazil JVR vysoko do hlediště a Cody Franson v přesilovce dvakrát upadl. V následující druhé části vyloučení Martina Erata si sjel před branku Mikea Smithe obránce Morgan Rielly, ale přihrávka mu šla pod nohy a střela mimo branku.

Na konci přesilové hry navíc Leafs ztratili kotouč na útočné modré a domácí útočník Martin Erat se dostal rovnou z trestné lavice do samostatného brejku. Brankář James Reimer ovšem ještě dokázal zastavit jeho střelu v leže svým betonem zvednutým do vzduchu.

Za dvacet vteřin už domácí Coyotes vedli 1-0. Leafs po vhazování v jejich pásmu nebyli opět schopní vyvést kotouč ven. V rohu kluziště odevzdal Jake Gardiner po špatné přihrávce kotouč Korpikoskimu, který našel Sama Gagnera a ten střelou z voleje překonal Jamese Reimera.

Od té doby hráli Coyotes sebevědoměji. Vysokým napadáním rozehrávky nutili Maple Leafs ke ztrátám kotouče a k nepřesné hře. V 16. minutě využil zmatků v obranném pásmu Maple Leafs Martin Erat a poslal domácí do vedení 2-0.

V sedmé minutě druhé třetiny propadli Leafs ve středním pásmu. Do přečíslení dvou na jednoho se dostal domácí kapitán Shane Doan společně s Antoinem Vermettem, který nadvakrát překonal Reimera potřetí.

Špatná hra Coyotes v oslabení pak dovolila Torontu vrátit se do zápasu.

Ve zkrácené přesilové hře 4 na 3 se střelou ze střední vzdálenosti trefil Dion Phaneuf, 1-3. Šest minut před koncem třetí třetiny pak snížil v přesilové hře Cody Franson, který dorazil odraženou střelu Phila Kessela, 2-3.

Víc už ale Maple Leafs nestihli. K vyrovnání jim nepomohla ani hra bez brankáře v poslední minutě třetí třetiny.

Brankář Maple Leafs James Reimer byl podle slov kouče Randyho Carlyle nakonec jedním z nejlepších hráčů týmu když pochytal 30 ze 33 střel.

Dvě asistence si připsal Phil Kessel a opět pouze potvrdil svou výjimečnost. I v tam špatném zápase, jaký včera Leafs odehráli se dokázal bodově prosadit.

„Nezačali jsme tak, jak jsme chtěli,“ řekl po zápase útočník James van Riemsdyk. „Byli lepší, hráli svou hru, více efektivně. My jsme příliš často ztráceli kotouč.“

2 thoughts on “Trápení a prohra na ledě Coyotes

1. Pořádný vystřízlivění hlavně tu první třetinu.To sme dosáhli kvalit Buffala.
    Jen doufám,že si Randy nevšiml,že Buff jsou i s takto hrozným výkonem schopni vyhrávat,protože bych nerad aby to aplikoval i u nás.