Maple Leafs přivítají dnes večer na svém ledě Rangers

20141108-previewRANGERS (6-4-2) at MAPLE LEAFS (6-5-2)
Posledních 10: New York 5-3-2; Toronto 5-3-2

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer na svém ledě druhý vzájemný zápas s New Yorkem Rangers v této sezoně. V prvním zápase 12. října na ledě Madison Square Garden zaznamenal Phil Kessel branku a dvě asistence a pomohl tak Maple Leafs k výhře 6-3.

Rangers mají ve vzájemných zápasech s Torontem vysoce aktivní bilanci. V posledních 24 zápasech je bilance 14-5-5 ve prospěch Rangers. Na ledě Air Canada Centre vyhráli Rangers dokonce pět ze šesti posledních zápasů.

Rangers

New Yorku se dnes večer vrací do sestavy útočník Derek Stepan, který v letošní sezoně ještě nenastoupil k ani jednomu zápasu kvůli zlomené noze z tréninkového kempu. V minulé sezoně by Stepan s 57 body druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a v letošní sezoně Rangers jeho body a hlavně zkušenosti a vůbec jeho přítomnost v sestavě velmi chybí.

Rangers vstřelili v této sezoně zatím pouze 34 branek, což je nejméně z top týmů Metropolitní divize. Za Rangers jsou pouze týmy Caroliny a Columbusu.

Stepan by měl nastoupit v útoku s Chrisem Kreiderem a Matsem Zuccarellem. V loňské sezoně nastupoval povětšinou mezi Kreiderem a Nashem.

„Budu hrát stejným způsobem, jako jsem hrál a zkusím si s oběma hráči nějak porozumět,“ řekl Stepan před dnešním zápasem.

Poslední tři zápasy Rangers se rozhodovali až v nastaveném čase. Po dvou prohrách s Winnipegem a se St. Louis po samostatných nájezdech porazili Rangers brankou Dericka Brassarda v prodloužení Detroit Red Wings 4-3. Rangers tak ukončili čtyřzápasovou sérii na domácím ledě bilancí 2-0-2.

V dnešním zápase se do branky Rangers postaví pravděpodobně Cam Talbot, pro kterého to bude třetí start v této sezoně. Ve třech zápasech proti Maple Leafs pochytal Talbot 62 ze 64 střel

Maple Leafs nemají za sebou zrovna povedený týden.

V úterý Leafs prohráli na ledě Arizony 2-3 po velmi špatném vstupu do zápasu. Ve čtvrtek na ledě Colorada inkasovali Leafs už v polovině první minuty. Pak ztratili útočníka Daniela Winnika a obránce Jakea Gardinera. S Maple Leafs to vypadalo velmi zle. Naštěstí se dokázali Leafs ze smolné první třetiny oklepat a v závěru třetí třetiny zařídil brankou na 3-3 bod Richard Panik. Leafs poté neuspěli v samostatných nájezdech a prohráli 3-4.

Daniel Winnik v pátek poděkoval všem za podporu, které mu pomohlo k rychlejšímu uzdravení. Podle svých slov se cítí velmi dobře. V dnešním zápase bude Daniel Winnik určitě chybět z důvodu dodržení zdravotního protokolu NHL. Klub dodrží protokol o otřesu mozku. Hráč musí být bez jakýchkoliv příznaků otřesu mozku nejméně sedm dní.

Jake Gardiner se podle posledních zpráv zúčastnil ranního rozbruslení a o jeho startu v dnešním zápase se rozhodne až těsně před úvodním vhazováním.

Naopak ranní rozbruslení vynechal Phil Kessel, který si podle zpráv z klubu přinesl z posledního zápasu proti Coloradu zranění v dolní části těla, ale v dnešním zápase by neměl chybět.

Torontu kromě Winnika a Gardinera chybí také Carter Ashton, který byl potrestán zákazem startu ve 20-ti zápasech za užití nedovolené látky. Ze zlomeniny nohy se stále léčí útočník David Booth. Na listině zraněných hráčů jsou také útočníci Brandon Kozun a Joffrey Lupul.

V předchozích dvou zápasech nastoupili oba brankáři. James Reimer chytal v zápase s Arizonou, zatímco Jonathan Bernier nastoupil na ledě Colorada.

Jonathan Bernier se postaví do branky také v dnešním zápase proti Rangers a dá se tak předpokládat, že v neděli na ledě Ottawy Senators nastoupí James Reimer.

Maple Leafs se budou dnes večer potřetí v této sezoně snažit zabránit třetí porážce v řadě. Dvakrát se to Torontu podařilo.

Červeným mákem na helmách a na sakách koučů si Maple Leafs dnes večer připomenou padlé veterány v rámci oslav Dne válečných veteránů.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1 hodinu po půlnoci našeho času.

3 thoughts on “Maple Leafs přivítají dnes večer na svém ledě Rangers

1. celkově sice zajímyvý zápas,ale tkhle nad ránem dost stresující.
    Spoustu činností jsme oproti loňsku o dost zlepšili,hlavně oslabení,ale hra v našem obranném pásmu je nadále naprosto tragická pokud hrajem se soupeřem,který nás jenom trochu presuje a těch ztrát puku v obranném pásmu snad ještě přibylo.
    Sice bodujem,ale máme ještě velké rezervy.

2. Martine opět přesně jak píšeš. Já to naštěstí viděl až ráno, takže jsem měl celkem klidnou noc:-) Po té čtvrté brance, kterou jsme dostali, jsem teda už nedoufal, že to ještě otočíme.
    Naštěstí se tam pěkně trefil Roman a nebo jestli to někdo ještě tečoval. To bylo hodně důležitý.

Co říkáš na brankáře? Bernier šestý zápas letos, kdy dostal branku do 10. minuty.

3. Něco chytit mohl,ale dost hraje roli naše pohodovost v obraně.
    Co se týče brankářů,tak já se pořád kloním právě k Bernierovi.
    Začátek sezony sice pustil pár laciných gólů,ale z mého pohledu je vyrovnanější a o něco míň se od něj odražejí puky.
    Všechno je ale i o penězích,takže pokud budou oba vyrovnaní,tak to může dopadnout jakkoliv.Reims má smlouvu ještě na rok,Bernier bude RFA.
    Myslím si,že pokud budem hrát o play-ff,že ho budem mít jistý momentálně nevěřím,tak právě jeden z golmanů nám múže zajistit při výměně slušnou posilu.