Leafs zakončili přípravné zápasy domácí prohrou s Red Wings

20151003Toronto Maple Leafs zakončili přípravné zápasy prohrou v domácí odvetě s Detroitem Red Wings 1-2.

Navzdory už páté prohře v řadě byl kouč Mike Babcock podle svých slov po zápase spokojený s tím, jaký pokrok tým od začátku tréninkového kempu udělal.

„Myslím, že jsme udělali významný pokrok. Především teď v posledním zápase to bylo vidět nejvíce. Myslím, že když zlepšujete od začátku tak zlepšení je tak malé, že to nemůžete téměř vidět. Nechápejte mě špatně. Líbilo by se mi, kdybychom dnes večer vstřelili pět branek, ale já velmi věřím ve vývoj,“ hodnotil po zápase kouč Mike Babcock.

Babcock byl v sobotu velmi potěšený hrou Nazema Kadriho, který patřil se čtyřmi střelami na branku k nejaktivnějším hráčům Maple Leafs. Ještě za bezbrankového stavu měl Kadri několik příležitostí poslat Maple Leafs do vedení.

„Myslím, že Kadri odehrál nejlepší zápas, ve kterém jsem ho viděl hrát. Nevím, jestli jsem viděl někdy Kadriho takto hrát,“ řekl po zápase Babcock.

O jedinou branku v sobotním zápase se ovšem postaral Brad Boyes. Ten si zahrál biliard s tyčkou a bruslemi českého brankáře Petra Mrázka v brance Detroitu. První Boyesova teč totiž skončila na tyčce a následná dorážka na Mrázkově brusli, kterou si brankář Red Wings poslal kotouč do branky.

V posledním přípravném zápase nastoupil do branky Toronta Jonathan Bernier a nepředvedl zrovna úchvatný výkon. Obě dvě branky inkasoval ve druhé třetině. Nejprve ho prostřelil z levé strany střelou zápěstím Andreas Athanasiou a v poslední minutě z pravé strany Anthony Mantha. Nakonec si Bernier připsal nakonec pouze 13 zásahů.

Oba dva brankáři Maple Leafs mají mimochodem v přípravných zápasech velmi zajímavou statistiku úspěšnosti zásahů.

James Reimer odchytal v přípravě 187 minut, během kterých si připsal úspěšnost 91% zásahů. Předpokládaná jednička Maple Leafs Jonathan Bernier odchytal 208 minut během kterých měl úspěšnost zásahů pouze 88,2%. To neukazuje zrovna na oslnivou formu Berniera.

„Jsem připraven nastoupit. Jsem nadšený, že přípravný kemp skončil a těším se na start nové sezony,“ řekl ovšem po včerejším zápase Bernier.

Nejproduktivnějším hráčem v přípravných zápasech se stal nakonec Nazem Kadri, který posbíral čtyři body za jednu branku a tři asistence v pěti zápasech. Nejlepším střelcem byl Joffrey Lupul se dvěma brankami také v pěti zápasech.

V neděli měli Maple Leafs volný den, během kterého došlo k dalšímu zúžení sestavy na téměř finální podobu pro úvodní zápas v nové sezoně. V pondělí se hráči vrací k tréninku.