Ještě jedno předsezónní shrnutí

Jeden den zbývá do otevření nové sezony NHL a my se naposledy podíváme na to, jak si Maple Leafs před novou sezonou stojí.

Letošní sezona nabídne opravdu velké množství nováčků v dresu Toronta. Už víme, že Auston Matthews je připravený naskočit do NHL ve třetím útoku Maple Leafs. Po velmi dobře odehraném Světovém poháru potvrdil své schopnosti také v přípravných zápasech.

Jednička letošního draftu je největším kandidátem na zisk ceny pro nejlepšího nováčka v sezoně. Naposledy, kdy hráč Toronta získal Calder Trophy hrálo v NHL pouze šest týmů. Jenom pro informaci stalo se tak v sezoně 1965–66 a tím hráčem byl Brit Selby.

Dalším velmi sledovaným nováčkem je Mitch Marner, který si v přípravných zápasech počínal téměř stejně tak dobře jako Auston Matthews a kouč Mike Babcock společně s GM Lou Lamoriellem včera potvrdili, že Marner odehraje celou sezonu v dresu Maple Leafs. Mitch Marner kouče dokonce překvapil svou hrou v defenzivě.

Babcock řekl, že Marner je v defenzivní hře lepší než si myslel a že nemusí vůbec myslet na devítizápasový limit, po kterém vstoupí v platnost jeho nováčkovská smlouva, ale ať prostě hraje dobře.

Centr William Nylander by mohl být soudě podle přípravných zápasů křídlem v útoku Austona Matthewse. Kouč Mike Babcock nemá problém postavit do jednoho útoku několik centrů vedle sebe. Navíc Nylander v přípravě ukázal, že si s Matthewsem začíná na ledě velmi dobře rozumět a jejich spolupráce by mohla fungovat.

Kromě zmíněné trojice se v sestavě stále drží také další nováčci; útočníci Connor Brown a Zach Hyman a obránce Connor Carrick.

Úplně čerstvá novinka hovoří o tom, že si Maple Leafs dnes stáhli z waiver listu Bostonu Bruins útočníka Setha Griffitha, který má na svém kontě 34 zápasů v NHL v dresu Bostonu Bruins.

V sestavě v prvním zápase nové sezony se objeví čtyři z posledních pěti prvních voleb Maple Leafs v draftu (Matthews, Marner, Nylander, Rielly).

Vzhledem k velkému množství mladých hráčů v sestavě je před novou sezonou největší otázkou jestli nebudou v sestavě chybět zkušenosti. Téměř polovina hráčů (11) v sestavě je mladší než 25 let.

V kompletně změněné brankářské sestavě se zatím čeká, v jaké formě se představí brankářská jednička Frederik Andersen. V létě se zranil a do přípravného kempu se zapojil s lehkým zpoždění. Vůbec se mu nepovedl přípravný zápas na ledě Montrealu (to ovšem celému týmu) ale v poslední přípravě na ledě Detroitu už byl jeho výkon o něco lepší.

Situace v obraně je zatím velmi zapletená. Z osmi obránců se v sestavě můžou objevit všichni. Otázkou jenom je, kdo s kým nastoupí ve dvojici.

Předpokládaná sestava:

James van Riemsdyk – Tyler Bozak – Mitch Marner
Milan Michálek – Nazem Kadri – Leo Komarov
Zach Hyman – Auston Matthews – Williamem Nylanderem
Matt Martin – Peter Holland – Connor Brown

Morgan Rielly – Martin Marinčin
Jake Gardiner – Connor Carrick
Matt Hunwick – Nikita Zaitsev
Frank Corrado – Roman Polák

Frederik Andersen / Jhonas Enroth

Nejpozději v úterý v pět hodin odpoledne východního času (ve 23 hodin našeho času) musí Maple Leafs nahlásit 23 hráčů se kterými vstoupí do nové sezony.

Několik hráčů se v současných dnech potýká s některými menšími zdravotními problémy. Ne úplně zcela zdravý je Nazem Kadri a menší potíže trápí také Joshe Leiva.

S týmem tak proto stále zůstává útočník Brooks Laich, který byl sice v neděli zapsaný na listinu nechráněných hráčů, ale žádný tým si ho nestáhl. Naopak další hráči zapsaní v neděli na waiver list, útočníci Colin Greening, Byron Froese a obránce Andrew Campbell byli přeřazení do AHL k Torontu Marlies.

K Marlies putuje také Nikita Soshnikov, který ale nemusí projít waiver listem.

Na kempu, ovšem stále bez smlouvy s Maple Leafs, zatím zůstává také útočník Brandon Prust. To sice znamená, že nemůže cestovat s týmem k zápasům, ale může se účastnit tréninků. Samotný hráč s tímto souhlasil podle slov Lou Lamoriella.

Generální manažer také poskytl další informace o útočníkovi Joffrey Lupulovi. Podle Lamoriella neexistuje v blízké budoucnosti možnost, že by se Lupul připojil k týmu na ledě.

V noci ze středy na čtvrtek nastoupí Maple Leafs v 1 hodinu po půlnoci našeho času k prvnímu zápasu v nové sezoně na ledě Ottawy Senators.

4 thoughts on “Ještě jedno předsezónní shrnutí

 1. Tak Laich nakonec poslaný k Marlies. Vypadá to jako reakce na příchod Griffitha,

 2. Je zvláštní, že Austona chce Babs chránit od tlaku a pozornosti (a tedy případně i pozornosti protihráčů typu Gudas), tak Marnera nejspíš fakt šoupnou do první lajny – hodí do bazenu bez rukávků a řeknou – plav!.
  Jsem opravdu zvědavý. Lajna Hyman – Matthews – Nylander vypadal v přípravě skvěle, nicméně bych byl raději, kdyby v každé lajně byl jeden zkušenější hráč.

 3. Vsadili všechno na jednu kartu (na mladé hráče). U Matthewse mohl hrát třeba Greening….v přípravě nehrál zase tak špatně, že by kvůli tomu musel na farmu.
  Ale vedení a kouč se rozhodli poslat starý (Laich a atd) na farmu a ještě přivedli třiadvacetiletého Griffitha,

  Máme tam tolik mladých hráčů, že prostě nebylo kam jinam Marnera.

  Ale mě se to líbí. Uvidíme jak to bude klapat.

 4. I tak by se to dalo poskládat rovnoměrněji. Třeba Michálek – Kadri – Komarov. Zkusil bych prohodit Hymana s Michálkem…ale chápu, že ty lajny klapou tak jak jsou psány výše. Souhral dostala přednost. Ale třeba by si sedli i opačně.. Michálkova pracovitost se neztratí v žádné lajně a pracant je i Komarov, takže by si mohli dovolit do druhé dát Hymana.

Napsat komentář