Maple Leafs přivítají dnes večer Edmonton Oilers

20161101-previewOilers (7-2-0) at Maple Leafs (2-4-3)
Posledních 10: Edmonton 7-2-0; Toronto (2-4-3)

Toronto Maple Leafs přivítají dnes večer Edmonton Oilers s Connorem McDavidem v sestavě. Chystá se tak souboj posledních dvou jedniček draftu, Austona Matthewse a Connora McDavida. Zápas na který čeká celá NHL.

Toronto prohrálo dva víkendové zápasy venku. V sobotu Maple Leafs nestačili na Montreal Canadiens a prohráli po solidním výkonu 1-2. Nedělní zápas na ledě NY Islanders už byl o poznání horší a Leafs prohráli nakonec 1-5.

V Montrealu si Leafs vedli velmi dobře a branka Nazema Kadriho zkraje třetí třetiny znamenala vyrovnaný stav 1-1. O výhře Canadiens rozhodl nechytatelnou střelou v přesilové hře Shea Weber a také brankář Carey Price, který pochytal 37 z 38 střel Maple Leafs.

V neděli to nevypadal s Maple Leafs příliš dobře. V polovině osmé minuty zápasu s NY Islanders prohrávalo Toronto 0-2. Pak ale brankář Jhonas Enroth držel spoluhráče v zápase. Na začátku třetí třetiny snížil Jake Gardiner v přesilové hře na 1-2 a vypadalo to, že by Leafs mohli ještě zabojovat.

Jenže domácí tým kontroval dvěma brankami v rozmezí 2:39. V poslední minutě Josh Bailey uzavřel skóre na konečných 1-5.

Maple Leafs zapsali v pondělí obránce Matta Hunwicka na listinu zraněných hráčů tak, aby uvolnil místo pro útočníka Nikitu Soshnikova, který byl dnes ráno povolaný z farmy do NHL. Soshnikov by mohl nahradit ve čtvrtém útoku Setha Griffitha.

Kouč Mike Babcock řekl, že Soshnikov umí udělat rozruch a dává energii ostatním hráčům na ledě.

Obrana by měla zůstat beze změny takže ani dnes se na led nepodívá Frank Corrado.

Gardiner-Polak

Do branky se vrátí opět Frederik Andersen, který dostal v neděli volno a proti NY Islanders ho nahradil Jhonas Enroth.

Oilers

Edmonton má za sebou podařený začátek nové sezony. Se 14-ti body v devíti zápasech vedou celou Západní konferenci. V neděli ale Oilers skončila pětizápasová série výher. Do Edmontonu přijela Ottawa a vyhrála 2-0.

Byl to velmi emočně náročný zápas pro brankáře Ottawy Craiga Andersona, který se vrátil ke svému týmu po tom, co byla jeho ženě diagnostikována rakovina. I tak ale dokázal Anderson pochytal všech 37 střel Oilers a pomohl svému týmu k výhře.

Pro Edmonton to byla první prohra po pěti zápasech, ve kterých inkasoval pouze čtyři branky. Brankář Cam Talbot vychytal čisté konto na ledě Winnipegu Jets a také Vancouveru Canucks.

Ofenzivu Oilers táhne samozřejmě Connor McDavid. S 12-ti body je společně s Claudem Girouxem z Philadelphie nejproduktivnějším hráčem soutěže a s pěti brankami jedním z nejlepších střelců soutěže. Celkem osm hráčů má na svém kontě šest branek.

V loňské sezoně, své první v NHL, odehrál Connor McDavid proti Maple Leafs jeden zápas. V tom si ovšem připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence.

Úvodní vhazování vzhledem k posunu času z letního na zimní v 00:30 našeho času.