Odveta s Rangers na domácím ledě

Dnes večer: Rangers (28-16-1) proti Maple Leafs (21-13-8)
Posledních 10 zápasů: New York 5-5-0; Toronto 8-1-1

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer odvetu za páteční zápas na ledě Rangers, který Maple Leafs vyhráli 4-2.

Toronto v posledním zápase ztratilo svého nejlepšího obránce. Naštěstí zranění Morgana Riellyho není tak vážné, jak by se mohlo z televizních záběrů zdát.

Ve středu se Rielly setkal s médii a informoval o svém stavu.

„Myslím si, že víme velmi dobře o co jde. Nyní to vypadá na pár dní, to je dobrá zpráva. Kdykoliv takhle nepříjemně upadnete tak opravdu nevím, co se stalo a dostanete trochu obavy. Přesně tak, jak to vypadalo na záběrech jsem to také pocítil. Jsem rád, že tady mohu chodit kolem a všechno. Cítím se lépe než včera a to je nejdůležitější,“ povídal Rielly.

Místo Riellyho se do první obrany vedle Zaitseva posune Jake Gardiner a volné místo v obraně zaplní Frank Corrado.

Jake Gardiner má zatím velmi dobrou sezonu. Ve 42 zápasech posbíral 22 bodů za 6 branek a 16 asistencí a je výborný ve hře s pukem (53,9% corsi).

Jenže nahradit Riellyho téměř 23 minut strávených na ledě a jeho schopnosti při hře v oslabení nebude vůbec jednoduché.

Navíc Gardiner je s Carrickem nejčastěji nasazovaným obráncem Toronta v útočné třetině (přes 55%) a odehraje 2:35 v přesilových hrách.

Podle vlastních slov Jake Gardiner nepřeceňuje vyhlídky na více odehraných minut v příštích zápasech.

„V současné době se zdá, že tým má dvě nebo tři řady, které jsou na velmi vysoké úrovni. Já se nyní cítím velmi sebevědomně. Když začnete sbírat body, tak se vám zvýší sebevědomý. Myslím si, že v letošní sezoně podávám vyrovnané výkony a to je také důležité,“ řekl ve středu Gardiner.

Maple Leafs vyhráli od pětidenního volna tři zápasy v řadě. Za posledních 11 zápasů mají Leafs bilanci 9-1-1 se skóre 44-29. Do famózních čísel se dostala v posledních 11-ti zápasech úspěšnost přesilových her (42,9%) a také oslabení (90,5%).

Rangers

Rangers se od nového roku příliš nedaří. V šesti zápasech čtyřikrát prohráli včetně tří posledních zápasů.

V úterním zápase na domácím ledě Rangers nestačili na Dallas Stars a prohráli 7-6. Všech sedm branek inkasoval za dvě třetiny brankář Henrik Lundqvist. Až v poslední části ho vystřídal Magnus Hellberg.

„Mám pocit, že je to trapné, frustrující a zklamání zároveň,“ řekl Lundqvist.

Za necelé čtyři poslední zápasy (sedm třetin) Lundqvist inkasoval 16 branek ze 76 střel (úspěšnost zásahů 79%).

Problémem Rangers v brankovišti není pouze špatná forma Henrika Lundqvista ale také zranění dvojky Anttiho Raanty, který má potíže v dolní části těla. Zraněný je také útočník Jesper Fast a stále také obránce Marc Staal, který má otřes mozku.

Také v dnešním zápase se postaví do branky pravděpodobně Henrik Lundqvist.

Úvodní vhazování v půl druhé po půlnoci našeho času.

2 thoughts on “Odveta s Rangers na domácím ledě

1. Pavle řekl bych, že zapadl do výkonu celýho týmu. V obraně bylo hodně chyb. Špatné pokrytí hráčů Rangers, nejenom od obránců ale taky od útočníků takže v tom celkem zapadl no.

Nejvíc byl vidět, když se nechal dvakrát ve druhý třetině vyloučit. Poprvý to ale byla chyba Carricka, který mu dal za brankou špatnou přihrávku. Druhý faul byl trochu přísný.