Leafs ztratili zápas s Flyers ve třetí třetině

Toronto Maple Leafs prohráli úterní zápas na ledě Philadephie Flyers 2-4 po tom, co ve třetí třetině inkasovali tři branky. Toronto vedlo po dvou třetinách 2-1 a poprvé v letošní sezoně tak prohrálo zápas, ve kterém po dvou třetinách vedlo.

Začátek zápasu byl víceméně opatrný z obou stran. Na začátku čtvrté minuty sice poslal Morgan Rielly dlouhou přihrávku na Williama Nylandera, ale na jeho pas v útočném pásmu nedosáhl Leo Komarov a z přečíslení tak nic nebylo. V páté minutě se dostal k nebezpečné střele James van Riemsdyk, ale Brian Elliott v brance Flyers se štěstím tečoval puk mimo svou branku.

V polovině první třetiny se už skóre měnilo a to hned na obou stranách. V polovině desáté minuty se vhazovalo v obranném pásmu Toronta a čároví sudí nejprve vykázal z buly Patricka Marleaua za chybné postavení. Na jeho místo nastoupil Zach Hyman, který prohrál vhazování se Seanem Couturierem a Frederik Andersen nestačil na rychlou střelu Clauda Girouxa, 0-1.

Kouč Mike Babcock nebyl rozhodně prací čárových sudích potěšený a také jim za vykázání Marleaua ironicky zatleskal.

„Viděli jste to vhazování? OK… žádný sudí by se neměl snažit se do něčeho zapojit. Nelíbí se mi to,“ řekl kouč Toronta po zápase.

Už za 27 vteřin bylo ale srovnáno. A postaral se o to právě Patrick Marleau jakoby by se hokejoví bohové nad Maple Leafs po první brance slitovali. Marleau si vzal volný kotouč v obranném pásmu, nabral rychlost a střelou zápěstím z levého křídla poslal kotouč skrz Elliotta do branky, 1-1. Branka Patricka Marleaua byla jeho 1100. bodem v NHL. Zkušený útočník navíc nastoupil ke svému 1525. zápasu v kariéře a v počtu odehraných zápasů tak překonal současného Presidenta Maple Leafs Brendana Shanahana.

„Je to pěkné. Kdybychom vyhráli, tak by to bylo ještě hezčí. Když ale prohrajete, tak si myslím, že na tom tolik nezáleží,“ řekl Marleua po zápase.

Hned po vhazování mohl přidat další branku Toronta Tyler Bozak, ale zbrzdilo ho zpracování kotouče a jeho střelu v tísni už dokázal Elliott vyrazit.

Další výraznou šanci si už v první třetině žádný tým nepřipravil. Oba týmy měly v první části dohromady pouze 13 střel. Z toho sedm mířilo na branku Toronta a šest na branku domácího týmu.

Od začátku druhé třetiny byli Flyers aktivnější a Frederik Andersen musel už po 15 vteřinách řešit nepříjemnou situaci ve svém brankovišti. Domácí tým v prvních čtyřech minutách druhé třetiny přestřílel Toronto 8-0.

Maple Leafs ale postupně srovnali krok a v desáté minutě skončila střela Nazema Kadriho na horní tyčce domácí branky.

Oba týmy hráli za celý zápas pouze jednu přesilovou hru. Flyers ovšem svou přesilovku v první třetině nevyužili. Maple Leafs dostali příležitost k přesilové hře na konci druhé třetiny po faulu českého útočníka Jakuba Voráčka a svou šanci na rozdíl od domácího týmu využili. Postaral se o to kdo jiné než James van Riemsdyk, který po 39 vteřinách tečoval střelu Morgana Riellyho od modré čáry, 2-1 Maple Leafs.

Maple Leafs měli před zápase s Philadelphií bilanci 12-0 v zápasech, ve kterých po dvou třetinách vedli. Střelecky aktivnější Flyers ale třemi brankami včetně střely do prázdné branky strhli zápas na svou stranu.

V první minutě třetí třetiny ještě Frederik Andersen zázračně vykopl dorážku Clauda Girouxa. V polovině šesté minuty už ale nestačil na tečovanou střelu Travise Konecnyho a Flyers srovnali na 2-2.

V polovině osmé minuty byl blízko vstřelené brance Connor Brown, ale Elliott vyrazil jeho střelu na tyčku.

Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny si nabruslil na dlouhou přihrávku do útočného pásma Sean Couturier a střelou z levého kruhu poslal kotouč do růžku Andersenovy branky, 2-3.

Maple Leafs se snažili o vyrovnání hrou bez brankáře, kterou ale využil ke střele do prázdné branky Scott Laughton.

Kouč Mike Babcock pak nebyl z výkonu hráčů Toronta ve třetí třetině vůbec spokojený.

„Nelíbila se mi třetí třetina. Podle mě jsme darovali Flyers dva góly. Jedna akce, kdy brankář nemohl nic dělat a pak akce, kdy jsme měli soupeře pokryté. Podle mě tohle nemůžeme dělat. Abych byl upřímný tak jsme podle mě měli zápas rozehraný velmi dobře. Myslím si, že oni pracovali tvrdě a hráli s pukem, ale my byli v opravdu dobré situaci. Na konci se nám nedařilo dělat věci tak, jak je děláme, když vyhrajeme. To je na nás a dobré dva body pro ně, ale opravdu si myslím, že jsem si nechali tenhle zápas utéct. Určitě jsme měli získat jeden bod, jestli ne dva,“ hodnotil zápas Mike Babcock.

Maple Leafs nastoupili podruhé v řadě bez svého lídra Austona Matthewse. Pro něho to byl šestý vynechaný zápas v letošní sezoně. Předchozích pět zápasů bez Matthewse dokázali Maple Leafs vždy vyhrát. Ve Philadelphii to poprvé nevyšlo.