Prohra v Minny bez vstřelené branky

Toronto Maple Leafs prohráli na ledě Minnesoty Wild 0-2. V těsném zápase si Maple Leafs nenašli dostatek prostoru k brankovým příležitostem ani střeleckých pozic a připsali si tak druhou prohru v zápase venku v řadě.

Maple Leafs sice začali zápas střeleckou převahou 4-1 v prvních šesti minutách zápasu, ale třetinu nakonec dohráli střelecky aktivnější Wild v poměru 7-5. Od začátku sedmé minuty si Maple Leafs až do poslední minuty první třetiny nepřipsali ani jednu střelu na domácí branku. Maple Leafs nepomohli ani dvě přesilové hry zkraje zápasu.

Dvě minuty před první přestávkou se Minnesota ujala vedení 1-0 brankou Tylera Ennise, které ale předcházel jasný faul Chrise Stewarta na obránce Morgana Riellyho, který se následně nemohl věnovat hře a právě z jeho prostoru Ennis skóroval.

V posledních vteřinách první třetiny mohl ještě srovnat Zach Hyman, ale domácí brankář Alex Stalock jeho šanci chytil.

Zkraje druhé třetiny byl obraz hry podobný jako v první třetině. Maple Leafs si připsali první střelu na domácí branku až na začátku osmé minuty v přesilové hře po vyloučení Matta Cullena.

Naopak Frederik Andersen několika velmi dobrými zákroky držel prakticky celý zápas své spoluhráče ve hře. Ve čtvrté minutě druhé třetiny si například Andersen poradil s tečí Erica Staala v přesilové hře. Za půl minuty měl Andersen štěstí při šanci Charlieho Coylea, který dorážel odražený puk od zadního mantinelu, ale trefil pouze tyčku.

Sedm a půl minuty před koncem druhé třetiny si Leafs vypracovali šanci pro Patricka Marleaua a Zacha Hymana, ale ani jednomu se nepodařilo Stalocka překonat. Za minutu střílel osamocený Josh Leivo, ale brankář Minnesoty jeho střelu opět vyrazil.

Minnesota přestřílela Toronto ve druhé třetině v poměru 12-7.

Ve třetí třetině Maple Leafs svého soupeře konečně přestříleli a otočili celkový poměr střel na svou stranu. Ani střelecká převaha 16-7 nakonec k brance stejně nevedla.

Na začátku třetí minuty se tlačil do brankoviště Roman Polák. Hned po vhazování připravil Connor Brown střeleckou pozici pro Tylera Bozaka. Za chvíli se snažil prosadit se William Nylander, ale v koncovce si spíš překážel s Kadrim. Na začátku sedmé minuty střílel JVR po přihrávce Browna pouze do připraveného Stalocka.

Poté si připravili šance také domácí Wild. V sedmé minutě si Andersen ještě poradil se střelou Ennise i s dorážkou Daniela Winnika. Na začátku deváté minuty už byl ale proti střele Mikaela Granlunda krátký. Granlunda dostal přihrávku zpoza branky a střelou nad lapačku poslal kotouč do sítě. Frederik Andersen byl bez šance.

V posledních minutách se Maple Leafs snažili o vstřelení alespoň jedné branky hrou bez brankáře, ale 1:15 před koncem třetí třetiny měli naopak štěstí, když Jason Zucker trefil tyčku prázdné branky Toronta.

Maple Leafs tak poprvé v letošní sezoně nevstřelili ani jednu branku a prohráli druhý zápas venku v řadě.

„Myslím si, že prostě až moc o sobě pochybujeme. Nevěříme sami sobě při hře s pukem a příliš často ho ztrácíme. Myslím si, že každý z nás tady je mnohem šikovnější než si myslíme a musíme začít šikovnost mnohem víc na ledě využívat a věřit si ve hře s pukem,“ řekl po zápase útočník Mitch Marner.

Kouč Mike Babcock pak řekl, že navzdory prohře hráli Leafs velmi dobrý venkovní zápas.

Dnes večer Maple Leafs hrají na ledě Detroitu Red Wings druhý zápas ve dvou dnech v řadě. Pro Toronto to bude opravdový test odolnosti, protože hrají pátý zápas v posledních sedmi dnech.

One thought on “Prohra v Minny bez vstřelené branky

1. Neda se na ten nas hokej momentalne divat. S Min jsem to vydrzel do konce ale dneska jsem to vypnul po druhe tretine. I ty zapasy pred tim to bila bida. Vyhravali jsme jen diky stesti a brankarum. Co se to s nama sakra stalo?