Prohra s Coloradem v prodloužení

Den po výhře v Arizoně prohráli Toronto Maple Leafs na ledě Colorada Avalanche 3-4 v prodloužení. Povedený zápas prožil obránce Roman Polák, který zaznamenal dva body za branku a asistenci. Trefil se také další sváteční střelec Matt Martin a debut v dresu Maple Leafs prožil brankář Calvin Pickard, který nahradil zraněného Curtise McElhinneyho.

Byl to ale zvláštní večer. Maple Leafs třikrát vyrovnali náskok soupeře. První dvě branky byly přitom velmi kuriózní. Potřetí se Torontu podařilo vyrovnat při hře bez brankáře v posledních dvou minutách třetí třetiny.

V pozměněné sestavě nevypadali Leafs zkraje zápasu vůbec dobře. Kromě brankářské dvojky chyběl také centr Nazem Kadri a v obraně nastoupil poprvé v letošní sezoně Martin Marinčin. Hráčům chyběla energie v bruslení a první střelu na branku si Leafs připsali až pět minut před první přestávkou když Matt Martin vracel kotouč od zadního mantinelu před branku Semyona Varlamova. Jenže dojíždějící útočník Blake Comeau si kotouč v souboji s Dominicem Moorem srazil bruslí do branky.

To už ale Maple Leafs prohrávali 0-1 brankou Nathana MacKinnona, který v polovině 12 minuty dorazil kotouč po nahození Gabriela Landeskoga ze středního pásma, které Calvin Pickard pouze vyrazil před sebe. Odražený skákající kotouč sebral právě MacKinnon a snadno ho zasunul do Prprázdné branky.

Branku Matta Martina zkoumali rozhodčí na videu kvůli možnému kopnutí do kotouče bruslí Dominica Moorea. To se ale nepotvrdilo a Maple Leafs tak první střelou na branku, která vlastně ani nebyla střelou na branku vyrovnali na 1-1.

V první třetině se toho už víc nestalo.

Ve druhé třetině se Leafs konečně rozehráli a připravili si také brankové příležitosti.

Od první minuty měli Leafs výhodu přesilové hry po vyloučení Mikka Rantanena a ke dvěma nebezpečným střelám se dostal Auston Matthews. Další šanci měl James van Riemsdyk, který tečoval kotouč po střele Mitche Marnera a Connor Brown, který před brankovištěm nezakončil dostatečně důrazně po přihrávce Romana Poláka zpoza branky.

V sedmé minutě poslal Marner do šance Austona Matthewse, ale lídr Maple Leafs branku po backhandové kličce přestřelil. Za minutu minul kotouč domácí branku o pár centimetrů po tom, co se přihrávka Williama Nylandera odrazila od brusle Zacha Hymana.

V polovině zápasu si Maple Leafs špatně pokryli obrannou třetinu a úplně volný Mikko Rantanen zužitkoval přihrávku rychlého Nathana MacKinnona od zadního mantinelu, 1-2.

Jenže necelých šest minut před koncem druhé třetiny se Roman Polák rozhodl, že zkusí střelou z brankové čáry štěstí a kotouč si našel mezi bruslí Varlamova a jeho tyčkou cestu do branky, 2-2.

Calvin Pickard pak několika zákroky udržel vyrovnaný stav do konce druhé třetiny.

Jenže v polovině páté minuty třetí třetiny se Maple Leafs v obranném pásmu až příliš soustředili na puk a úplně volný Alexander Kerfoot měl dostatek času zamířit přesně nad pravé Pickardovo rameno, 2-3.

Maple Leafs byli ve třetí třetině střelecky aktivnější 16-9, ale Pickard musel předvést několik výtečných zákroků, aby udržel pro spoluhráče naději na vyrovnání. Kouč Mike Babcock pak 2:45 před koncem třetí třetiny odvolal Pickarda z branky a v útočné třetině se usadil první útok Tylera Bozaka. Střela Mitche Marnera ještě mířila nad domácí branku ale backhandová dorážka van Riemsdyka si už našla cestu do sítě, 3-3.

O vítězi rozhodl přísně posouzený zákrok Connora Browna v nastaveném čase proti MacKinnonovi a střela J.T. Comphera v přesilové hře Avalanche 4 na 3. Pro Toronto to byla teprve druhé prohra v nastaveném čase v letošní sezoně.

Brankář Calvin Pickard nastoupil v prvním zápase NHL od loňské sezony. Právě v Coloradu strávil Pickard své tři předchozí sezony v NHL. V zápase proti svému bývalému týmu pochytal 24 z 28 střel a pomohl Maple Leafs k zisku jednoho bodu.

„Mám tam mezi mnoha kluky přátele a byl to můj první letošní zápas NHL takže to bylo velmi zvláštní a musel jsem prostě usměrnit své emoce. Bylo těžké prohrát v nastavení, ale nakonec to byl pro nás důležitý bod,“ řekl po zápase brankář Maple Leafs.

„Určitě jsme si ten bod velmi zasloužili,“ dodal.

„Kdykoliv získáte bod, tak je to skvělé. Samozřejmě bychom chtěli získat také druhý bod. Pomyslel jsem si, že vyloučení Browna bylo trochu diskutabilní volání, ale tak občas některé zápasy končí,“ řekl po zápase JVR.

3 thoughts on “Prohra s Coloradem v prodloužení

1. Trochu rozdílný B2B zápas od našich standartních,po 10-ti minutách jsme se probrali a vydrželi jsme s do konce.V mnoha pasážích jsme byli lepší,bohužel ty finální momenty,buď při bránění,nebo vstřelení jednoho gólu navíc,ty tam chyběly.
    Sporné bylo i nevyloučení asi 40 sec před koncem kdy to naštěstí hráč Col přihrál a to nás pravděpodobně zachránilo.
    V tom prodloužení,kdyby to bylo naopak,tak to chceme písknout taky,to bych neřešil.
    Bod beru.

Jsem zvědav co bude s brankářema,protože se bude muset něco řešit s uzdravením Curtise.Nedávno jsme to řešili tady,teď to maj na bedrech povolanější.

Vše nej do 2019 ,zdraví ,pohodu ,klid a radost z Leafs.