Leafs uspěli v nájezdech a vyhráli se San Jose

Toronto Maple Leafs slaví první výhru nad San Jose na domácím ledě po téměř 16 letech. Naposledy se Toronto doma radovalo 29. ledna 2002. Včerejší dramatický zápas rozhodl až v šesté sérii samostatných nájezdů Tyler Bozak. V první třetině se trefil Auston Matthews, který se prosadil také v první sérii nájezdů. Druhou branku Maple Leafs přidal ve druhé třetině Nazem Kadri.

Brankář Frederik Andersen si připsal opět přes 30 zákroků. Za 65 minut pochytal celkem 33 z 35 střel San Jose včetně tří střel v oslabení během prodloužení.

„Oni jsou zkušeným týmem, který ví, jak hrát a také to tak vypadalo, když byl zápas na hraně. My za sebou máme dlouhou cestu a přesto to pro nás byla velká výhra. Bylo to dobré,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

Pro Maple Leafs to byl druhý ze šesti zápasů v řadě na domácím ledě a po třech předchozích porážkách chtěli Leafs uspět. V úterním zápase Leafs nestačili na Tampu Bay a zkušený tým San Jose byl pro Toronto další výzvou. Napětí bylo zřetelné už na úvodním vhazování mezi Kadrim a Thorntonem. Po úvodním šermování hokejkami se do sebe oba hráči pustili také pěstmi a celé to skončilo vytrženými fousy veterána Thorntona.

Od konce druhé minuty hráli Leafs přesilovou hru na jejímž konci se před Martina Jonese v brance San Jose tlačil Auston Matthews. Ten byl v zápase hodně vidět. S pěti střelami byl nejčastějším střelcem a vyhrál šest z osmi vhazování. Nakonec byl vyhlášený také první hvězdou zápasu.

Také Sharks nevyužili zkraje zápasu přesilovku po faulu Morgana Riellyho.

Maple Leafs odvedli ve hře v oslabení opravdu dobrou práci a ubránili všech pět přesilovek Sharks včetně trestu Mitche Marnera necelé dvě minuty před koncem prodloužení.

V osmé minutě zápasu Marner naopak kouzlil v obraně soupeře. V pádu posunul kotouč na najíždějícího Gardinera, ale jeho střelu Jones chytil.

Tři minuty před první přestávkou nevyužili Sharks přečíslení dvou na jednoho při kterém Andersen chytil střelu Joela Warda.

Minutu a půl před přestávkou zavezl William Nylander kotouč do útočného pásma a střelu Connora Carricka tečoval úspěšně Auston Matthews, 1-0 Leafs.

Už za půl minuty bylo ale srovnáno 1-1. Po zblokované střele Brenta Burnse střílel do odkryté branky Brenden Dillon.

Zkraje druhé třetiny si oba týmy zahrály přesilovou hru, ale bez střeleckého úspěchu. Frederik Andersen si poradil například se střelou Joe Thorntona z levého kruhu.

Také Leafs si zkraje přesilové hry vytvořili tlak, ale Mitch Marner trefil pouze ležícího Kadriho a van Riemsdykovi sklouzl při dorážce puk z hokejky. Dvakrát střílel z dálky William Nylander, ale ani jedna střela do sítě neprošla.

Ve 12. minutě dostal čtyřminutový trest Brent Burns a do šance se tlačil opět Auston Matthews, ale Jones jeho backhandový pokus chytil.

Přesto se Maple Leafs ve dvojnásobné přesilovce radovali. Sedm a půl minuty před koncem druhé třetiny střílel Mitch Marner a Kadri do jeho střely nastavil svou brusli tak, aby tečoval puk do branky, 1-2 Maple Leafs. Pro Kadriho to byl první bod po 12 zápasech. Naposledy Nazem Kadri bodoval 30. listopadu na ledě Edmontonu Oilers, kde vstřelil branku.

Ale ani ve druhé třetině Maple Leafs své vedení neudrželi. Chybu Frederika Andersena při rozehrávce potrestal 42 vteřin před druhou sirénou Chris Tierney.

„Kluci byli o přestávce skvělí. Rovnou řekli, abych na to zapomněl a že budou za mě bojovat, což udělali. Jsme dobrý tým, který podrží každého, kdo udělá chybu,“ řekl po zápase Andersen.

Po pěti minutách hry ve třetí třetině zatrnulo fanouškům Toronta po tom, co před brankovištěm upadl Auston Matthews a následná střela Justina Brauna mířila někam do oblasti levého ramene. Lídr Maple Leafs se z ledu zvedal trochu otřesený, ale zápas v pořádku dohrál.

Na začátku sedmé minuty třetí třetiny napravil Frederik Andersen svou chybu z konce druhé třetiny a důležitým zákrokem chytil střelu Pavelskiho z přečíslení dvou na jednoho.

V posledních minutách třetí třetiny si oba týmy vytvořili několik příležitostí, ale rozhodnout se ani jednomu týmu nepodařilo. Pozornost Andersena zkoušel Brent Burns, který se jako obránce proháčkoval obranou Toronta až před brankoviště. K backhandovému zakončení se dostal Patrick Marleau a rychlý útok San Jose zakončoval střelou do Andersenova betonu Chris Tierney. V posledních vteřinách třetí třetiny střílel ještě Jake Gardiner.

V prodloužení si Maple Leafs nepřipsali ani jednu střelu. Šanci Lea Komarova zablokoval Joe Thornton.

Minutu a 50 vteřin před koncem nastavení dostal čtyřminutový trest Mitch Marner a Sharks měli obrovskou příležitost rozhodnout v přesilové hře čtyř proti třem ale Andersen si se střelami Logana Couturea, Pavelskiho a Burnse poradil.

Rozhodnout se tak muselo až v samostatných nájezdech.

První sérii začal Auston Matthews a přesnou střelou poslal Leafs do vedení. Ve druhé sérii neuspěl na straně Toronta Mitch Marner. Ve třetí sérii mohl v zápase proti svému bývalému týmu rozhodnout Patrick Marleau, ale trefil jenom tyčku.

Naopak ve třetí sérii srovnal krásnou brankou na 1-1 Kevin Labanc.

Ve čtvrté sérii neuspěl na straně Maple Leafs William Nylander a v páté sérii ani van Riemsdyk. Až v šesté sérii se rozjel Tyler Bozak a střelou zápěstím poslal kotouč do sítě. Na straně San Jose pak Chris Tierney trefil jenom tyčku Andersenovy branky a Maple Leafs tak mohli slavit výhru 3-2 po nájezdech.

2 thoughts on “Leafs uspěli v nájezdech a vyhráli se San Jose

1. Být fanouškem SJS tak budu z toho Kadriho gólu hodně rozladěnej (kdybych chtěl být slušnej).
    Dobré body,ale ta práce s hokejkou pohádkářovi poslední zápasy moc nejde.
    M.

2. V prvním momentu jsem si říkal jasný kopnutí…pak, když jsem to viděl několikrát, tak bych spíš řekl, že prostě nastavil tu nohu v takovém úhlu, že moc dobře věděl proč a jak.

Každopádně to bylo hodně nahraně a spíš šlo o načasování toho nastavení….protože kopnutí tam asi nebylo, ale to načasování působilo tak, že do toho kopnul…těžký tohle rozhodnout.

Pohádkář udělal druhou chybu za sebou, ale ve třetí třetině a v prodloužení tam vychytal několik střel a řek bych, že to odčinil. Bylo vidět, že to chce hrát, ale puk netrefil

Hlavně, že jsme vyhráli. Jak říkáš body dobrý….pořád se bojím, abychom netrefili nějakou dlouhou sérii proher a nesesypali se z toho i když věřím, že tenhle tým je dost silný