Nepodařený konec zápasu s Columbusem stál Toronto výhru

Toronto Maple Leafs ztratili v zápase s Columbusem Blue Jackets na konci třetí třetiny dvoubrankové vedení a téměř vyhraný zápas Leafs prohráli brankou v prodloužení.

V bezbrankové první třetině a zkraje druhé třetiny ubránilo Toronto tři přesilové hry soupeře. Skóre otevřel krátce po polovině zápasu James van Riemsdyk, který krásně tečoval střelu Romana Poláka.

Za necelé dvě minuty tečoval další střelu od modré čáry Tyler Bozak, ale Sergei Bobrovsky byl tentokrát pozorný.

Čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny hrálo Toronto přesilovou hru, kterou po 36 vteřinách využil William Nylander krásnou střelou na Bobrovskyho rameno, 2-0 Maple Leafs.

Ve třetí třetině si Columbus první deset minut nepřipsal ani jednu střelu na branku Frederika Andersena, ale dvěma brankami v posledních čtyřech a půl minutách poslali Blue Jackets zápas do prodloužení. Nejprve Nick Foligno tečoval na brankovišti střelu Jordana Schroedera a plachtící puk se odrazil od Andersenových zad do branky. Za necelé dvě minuty chyboval při rozehrávce Morgan Rielly. Jeho dlouhou přihrávku zachytil Seth Jones a Pierre-Luc Dubois střelou čárek vyrovnal na 2-2.

Pro Maple Leafs to byla tvrdá rána po tom, co velkou část zápasu doslova ovládli a nevyužili mnoho dalších šancí ke vstřelení dalších branek.

Euforii z vyrovnání si hráči Columbusu přenesli také do prodloužení, ve kterém byli aktivnějším týmem. Vrcholem všeho byl moment z přelomu druhé a třetí minuty nastavení. V něm nejprve Tyler Bozak nevyužil svou šanci, kdy se najížděl úplně volný na branku soupeře, ale Bobrovsky jeho backhandovou střelu dokázal vyrazit.

Blue Jackets se dostali do protiútoku, Artemi Panarin si vyměnil kotouč se Zachem Werenskim a za pomoci nohy a hokejky dostal puk do prázdné branky Maple Leafs. Zdálo se, že Panarin kopl puk do sítě bruslí, ale po kontrole videa rozhodčí branku uznali, protože ruský hráč ještě dokázal tečovat puk svou hokejkou.

„Nemyslím si, že bychom na ně jenom čekali. Ve třetí třetině jsme je přestříleli 14-4 a řekl bych, že se nám povedlo hodně dobrých věcí. Udělali jsme ale několik chyb, prohráli jsme vhazování a nevytlačili jsme je ven. Při střídání bychom mohli být trpěliví. Nebyli jsme pod tlakem, ztratili jsme puk a oni se dostali do protiútoku. Na konci nás to stálo zápas,“ řekl kouč Mike Babcock.

„Je to všechno součástí učení, musíme se zlepšit,“ dodal.

2 thoughts on “Nepodařený konec zápasu s Columbusem stál Toronto výhru

1. Tenhle zápas jsme ale měli vyhrát. Moc velká škoda.

2. S Van jsme meli stesti s kabatama smulu. Tak to chodi. Gol na 2:1 smolnej pak chyba Riellyho. Musime smiknout ottawu. Dulezitej zapas pro pohodu do petidenniho volna. Go leafs go