Bitva o Ontario. Leafs přivítají Ottawu

Dnes večer: Ottawa (14-18-9) proti Toronto (25-16-3)
Posledních 10 zápasů: Senators 3-5-2; Maple Leafs 5-3-2

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer druhý vzájemný zápas s Ottawou v letošní sezoně. V prvním zápase na konci října Maple Leafs prohráli na domácím ledě ledě 3-6.

Bitva o Ontario bude pro Toronto posledním zápasem před pětidenním povinným volnem a hráči už mohou být ve svých myslích na prosluněných plážích nebo u svých rodin. Kouč Mike Babcock proto od svých hráčů v minulých dnech požadoval, aby si každý připravil plány na volno ještě před dnešním dnem.

Protože dnes večer prostě neexistuje pro hráče žádná výmluva v případě, že Leafs nebudou připraveni na téměř povinnou výhru proti soupeři ze dna tabulky, který navíc bude hrát druhý zápas ve dvou dnech. Ne po tom, co Leafs ztratili předchozí zápas s Columbusem dvěma brankami na konci třetí třetiny a brankou v prodloužení.

„První vzkaz, který jim chceme dát je, ujistit se, že každý má svůj výlet zorganizovaný už dnes. Jestli to nemáte udělané, tak to udělejte. Až ve středu začne zápas, tak nebudete v hlavách někde jinde, budete soustředěni a získáte body,“ řekl kouč po krátkém úterním tréninku.

„Potřebujeme body, je to pro nás velkou prioritou,“ dodal.

V posledních zápasech Maple Leafs své soupeře rozhodně nepřehrávají. Zápasy s vysokým skóre, jako zkraje sezony, jsou kromě posledního zápasu s Carolinou (8-1) nebo s Arizonou (7-4) minulostí. Čím více je odehráno zápasů v základní části, tím víc se dbá na pevnou obranu. Přesně tak Maple Leafs hráli v pondělím zápase s Columbusem, ve kterém si vypracovali dvoubrankové vedení a zkraje třetí třetiny dovolili Blue Jackets pouze jednu střelu na svou branku. Leafs měli zápas vcelku pod kontrolou, ale stačila jedna odražená střela a chyba při rozehrávce a kontrola nad zápasem byla pryč.

Tým se musí poučit také z posledního vzájemného zápasu s Ottawou, ve kterém Senators ovládli střední pásmu a nedali hráčům Toronta prostor ke své hře.

„Navnadí vás na volný prostor a pak vás tam uzavřou. Takže my určitě nesmíme ztrácet kotouče, protože oni jsou dobří v přechodu do útoku a rychle jsou s pukem v našem pásmu. Jsou hodně zruční a rychlí a jejich obrana se také zapojuje do útoku,“ řekl o dnešním soupeři Auston Matthews.

Vypadá to, že příchod Travise Dermotta způsobí rotaci obránců ve třetím páru. Po svém sobotním debuty nastoupil Dermott v pondělí ke druhému zápasu v řadě. Svém sobotního partnera Romana Poláka ale vyměnil za Jakea Gardinera. Navíc v pondělí proti Blue Jackets oproti sobotnímu zápasu s Vancouverem Andreas Borgman nahradil Connora Carricka.

Dnes večer zůstane černý petr v rukou Dermotta, který se zřejmě vrátí na víkend do AHL a do sestavy se vrátí Connor Carrick. Do branky se postaví jako obvykle Frederik Andersen.

Senators

Po úterní těžké prohře s Chicagem Blackhawks 2-8 čeká Ottawu dnes večer druhý zápas ve dvou dnech.

„Není to dobré. Nechutná nám to….nikdy nechcete doma prohrát 2-8. Prostě vůbec nechcete hrát takové zápasy. Je to frustrující. Zase prostě pořád ztrácíme. Bylo to 4-0 a sice jsme snížili na 2-4, ale musíte vynaložit tolik energie, abyste se pokusili vrátit se do zápasu jako je tento. A nakonec lepší tým vyhrál,“ řekl Mark Stone.

„Dostali jsme osm branek. Kolik jich potřebujeme? V obrané třetině jsme neodvedli dostatečně dobrou práci, abychom jim nedali tolik šancí. Nevím kolik střel měli, ale bylo to hodně nad 40 a když dáte soupeři tolik střel, tak některé projdou do branky ať už to vypadá snadno nebo ne,“ dodal kapitán Ottawyy Erik Karlsson.

Varováním pro Toronto mohou dvě výhry Ottawy s těžkými soupeře na konci minulého týdne. V pátek Ottawa porazila San Jose Sharks 6-5 v prodloužení a v sobotu pak Tampu Bay 6-3.

Přesto patří Ottawě v současné době až 15. místo ve Východní konferenci a týmu, který v loňské sezoně hrál finále Východní konference tak letošní sezona vůbec nevychází. Bilance týmu v posledních deseti zápasech je pouze 3-5-2.

Od 10. října 2015 ale Ottawa vyhrála na ledě Toronta čtyři zápasy v řadě.

Úvodní vhazování v půl 2 po půlnoci našeho času.

3 thoughts on “Bitva o Ontario. Leafs přivítají Ottawu

1. Tohle je bohužel blbý,ze dvou zápasů doma se soupeři kteří hráli b2b zápasy je hrozně málo.
    Musíme to nahnat jinde.
    M

2. usnul jsem při zápase, ale nechápu, jak jsme mohli tohle prohrát. S Ottawou, která je tragická navíc hrála jak říkáš b2b a my prohrajeme 🙁