Leafs hrají doma s Avalanche. Potvrdí výhru z Ottawy?

Dnes večer: Colorado (26-16-3) proti Toronto (26-17-5)
Posledních 10 zápasů: Avalanche 9-1-0; Maple Leafs 3-3-4

Toronto Maple Leafs se vrací na domácí led a dnes večer je čeká druhý vzájemný zápas s Coloradem Avalanche v letošní sezoně. Na konci loňské roku Leafs v zápase na ledě soupeře, ve kterém byli stále o krok zpět prohráli 3-4 v prodloužení.

Toronto ukončilo sérii čtyř proher v řadě během které Leafs ztratili třikrát zápas v nastavení. V každém ze zápasů Maple Leafs drželi ve třetí třetině vedení nebo alespoň vyrovnaný stav.

To sice platilo také v sobotním zápase na ledě Ottawy, ale průběh zápasu byl oproti předchozím utkáním zcela odlišný. Leafs museli po dvou třetinách otáčet dvoubrankovou ztrátu a teprve potřetí v letošní sezoně Toronto vyhrálo zápas, ve kterém po dvou třetinách prohrávalo (3-15-1).

V sestavě chyběl obránce Morgan Rielly pro kterého to byl první vynechaný zápas v letošní sezoně. Rielly v zápase s Philadelphií několikrát upadl na rameno a právě rameno nebo loket ho nyní trápí. Podle spekulací by ale nemělo být jeho zranění vážné a během dnešního dne se bude opět rozhodovat o jeho startu v dnešním zápase.

Avalanche

Nebýt parádní sezony Vegas Golden Knights byli by Colorado Avalanche pravděpodobně hlavním překvapením letošního ročníku. Po mizerné loňské sezoně se tým zbavil výměnou s Ottawou centra Matta Duchena a devíti výhrami v řadě se Avalanche prodrápali až k postupovým příčkám v Západní konferenci.

V sobotním zápase na domácím ledě si Colorado poradilo s New York Rangers 3-1 a v rámci devítizápasové série výher vyhrálo už po sedmé v základní hrací době. Série výher Avalanche začala právě v prvním vzájemném zápase s Maple Leafs 29. prosince domácí výhrou 4-3 v prodloužení.

„Jsem prostě šťastný, jakým způsobem naši hráči hrají. Odehráli jsme další opravdu povedený zápas. Podařil se nám začátek a dostali jsme se do vedení. Máme vítězné návyky, dokážeme tak nějak zopakovat způsob, jakým v poslední době hrajeme na domácím ledě,“ řekl po minulém zápase kouč Jared Bednar.

Domácí prostředí hrálo v současné sérii výher Colorada obrovskou roli. Pouze jediný z devíti zápasů hrálo Colorado venku. 13. ledna Colorado vyhrálo 4-1 na ledě Dallasu Stars.

Dnešní zápas na ledě Maple Leafs bude ale pro Avalanche začátkem období, během kterého odehrají 13 ze 16 zápasů venku.

Rekordní sérií výher Avalanche je 12 zápasů mezi 10. lednem a 7. únorem 1999.

Lídrem týmu je centr Nathan MacKinnon, který brankou a asistencí v sobotním zápase s Rangers natáhl svou bodovou sérii také na devět zápasů. Celkem v 18 zápasech v letošní sezoně zaznamenal více než jeden bod. V posledních pěti zápasech v řadě navíc vstřelil vždy branku.

Daří se také brankáři Jonathanu Bernierovi, který od 31. prosince vyhrál osm zápasů v řadě. Bernier strávil tři sezony v Torontu, ale nikdy se nedokázal prosadil na místo prvního brankáře týmu. Po loňské sezoně v Anaheimu podepsal v létě smlouvu jako volný hráč v Coloradu aby dělal dvojku za Semyonem Varlamovem.

Ten ale chyběl v posledních šesti zápasech kvůli zranění třísel a měl by chybět ještě nejméně další dva zápasy. Bernier se tak postaví do branky také v dnešním zápase proti Maple Leafs.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.