Leafs otočili třemi brankami ve třetí třetině zápas s Ottawou

V sobotním zápase na ledě Ottawy Senators to s Torontem Maple Leafs nevypadalo příliš dobře. Po první třetině Maple Leafs sice vedli brankou Zacha Hymana 1-0 jenže ve druhé části Leafs inkasovali tři branky včetně branky v oslabení dvě minuty před druhou sirénou. Naštěstí Leafs ve třetí třetině předvedli dokonalý obrat a třemi brankami nasměrovali zápas před plnou halou vlastních fanoušků k výhře 4-3. Pro Maple Leafs to byla první výhra po čtyřech zápasech a první výhra v základní hrací době od 28. prosince.

Od začátku zápasu byli Leafs střelecky aktivnějším týmem, ale na konci čtvrté minuty měli štěstí po střele Colina Whitea, který trefil levou tyčku Andersenovy branky. Po sérii zakázaných uvolnění Ottawy se Leafs usadili v útočném pásmu a Zach Hyman mohl snadno dorážet do odkryté branky, 1-0 Leafs.

V první třetině Leafs povolili soupeři pouze čtyři střely na branku a bezpečně drželi zápas ve svých rukou.

Jenže Ottawa zkraje druhé třetiny otočila skóre na svou stranu dvěma brankami v rozmezí čtyř minut. Na začátku čtvrté minuty využil přesilovou hru Erik Karlsson a zkraje osmé minuty to byl Mike Hoffman, který poslal Ottawu do vedení 2-1. Necelé dvě minuty před druhou sirénou přidal ve vlastním oslabení třetí branku Ottawy Tom Pyatt.

Ze zápasu s provinčním rivalem tak bylo odehráno 40 minut a Maple Leafs po třech inkasovaných brankách ve druhé dvacetiminutovce promarnili další vedení v několikátém zápase za sebou. Vypadalo to na další blamáž talentovaného týmu, od kterého se očekávají velké věci.

V šatně se ale před své spoluhráče postavil Patrick Marleau, který měl navíc vzhledem ke zranění Morgana Riellyho na svém dresu našité „A“. Jeho řeč připomněla ostatním hráčům, jakým týmem Maple Leafs jsou.

Do třetí třetiny tak přišel úplně jiný tým Toronta. Tým motivovaný Patrickem Marleauem třemi brankami za šest minut hry otočil skóre na svou stranu a dovedl zápas od vítězného konce.

Na konci třetí minuty nejprve Auston Matthews dorazil přihrávku Zacha Hymana. V polovině páté minuty Mitch Marner krásnou kličkou využil přesilovou hru a na konci deváté minuty poslal Toronto do vedení 4-3 krásnou střelou ze střední vzdálenosti Connor Carrick.

Hala Ottawy bouřila pod náporem fanoušků Toronta a Maple Leafs ukončili své čtyřzápasové trápení ziskem dvou bodů.

„řekl, že už toho bylo dost. Opravdu potřebujeme hrát jeden za druhého a ujistit se, že předvádíme správné akce. Myslím si, že tam byl ve třetí třetiny pocit naléhavosti. Něco jako bychom se kousli nebo byli hladový. Je těžké to vyjádřit, ale když to vidíte, tak víte, co to je a myslím si, že jsme to měli,“ řekl po zápase Connor Carrick, který ve dvojici společně s Travisem Dermottem odehrál velmi povedený zápas.

Maple Leafs se museli vyrovnat se ztrátou Morgana Riellyho a právě Carrick s Dermottem byli dvojicí, díky které se to Torontu v sobotním zápase podařilo. Dalším obráncem, kterému se zápas s Ottawou mimořádně vydařil byl Jake Gardiner, který posbíral tři asistence a byl vyhlášený první hvězdou zápasu.

Auston Matthews pak svou brankou dosáhl opět na metu 20 branek a stal se tak prvním hráčem Toronta, kterému se povedlo v prvních dvou sezonách nastřílet 20 branek od stejného výkonu Daniela Maroise v sezonách 1988-89 a 1989-90.

„Když si hráč jako Patrick Marleau stoupne a v šatně něco říká, tak ostatní poslouchají. Mluví velmi klidně, ale když něco říká tak musíte poslouchat,“ dodal Matthews po zápase.

„Opravdu jsem jim neřekl nic, co by už nevěděli. Byl to prostě skvělý výkon ve třetí třetině, kterým jsme se vrátili do zápasu a získali dva body, které jsme nutně potřebovali. Myslím si, že to je krok správným směrem,“ dodal Patrick Marleau.