Leafs nestačili na Colorado

Toronto Maple Leafs prohrálo v pondělí večer na svém ledě s Coloradem Avalanche 2-4. Po prohrané první třetině Maple Leafs i přes neuznanou branku ve druhé třetině otočili skóre na svou stranu, ale dvě vstřelené branky byly na rozjeté Colorado málo.

Do první velké šance zápasu se dostal sice Auston Matthews, ale Jonathan Bernier v brance Avalanche jeho nájezd od pravého mantinelu zneškodnil.

Naopak první příležitost soupeře skončila brankou. Už na začátku třetí minuty chybovali v obranné hře obránci Polák s Borgmanem a Gabriel Bourque mohl snadno dorážet předchozí střelu Tysona Josta, 0-1.

V polovině první třetiny hráli Leafs více než minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovku 5 na 3. Na jejím začátku se snažil Auston Matthews najít Mitche Marnera, ale soupeř přihrávku srazil. Ke konci dvojnásobné přesilovky se rozjel William Nylander. Krásnou kličkou na modré čáře přehrál obránce a dostal se až před Berniera, ten ale jeho střelu vyrazil.

Zbytek první třetiny patřil soupeři, který si ubráněnou přesilovkou zvedl sebevědomí a svou rychlostí kontroloval hru.

Dvě a půl minuty před první přestávkou se ještě dostal k nebezpečné střele Travis Dermontt a kotouč skončil na horní síťce Bernierovy branky.

Ve druhé třetině Maple Leafs otočili skóre na svou stranu. Už po 19 vteřinách našel Leo Komarov v útočném pásmu úplně volného Patricka Marleaua. Ten zavřel oči, napřáhl se a kotouč skončil nad lapačkou Berniera až v brance, 1-1.

Na konci třetí minuty měl štěstí Frederik Andersen po střele Mikka Rantanena jehož střela zazvonila o tyčku. V páté minuty si brankář Toronta poradil s další střelou střelce první branky soupeře Gabriela Bourquea. Ten byl společně s Nathanem MacKinnonem se čtyřmi střelami nejčastějším střelcem Colorada.

Maple Leafs tentokrát udrželi svého soupeře pod 30 střelami. Andersen si nakonec připsal „pouze“ 23 zásahů z 26 střel Avalanche.

V polovině osmé minuty druhé třetiny mohli jít Maple Leafs do vedení, ale rozhodčí po kontrole videa neuznali branku Austona Matthewse kvůli bránění brankáři ve hře, kterého se měl podle názoru zeber dopustit právě Matthews. Ten dorážel v brankovišti úplně volný kotouč o kterém Bernier neměl ani páru.

Hned ve svém dalším střídání se ale mohl Matthews radovat podruhé. Tentokrát radši svým gestem zebrám jasně ukázal, že branka už platit bude. William Nylander nejprve zavezl kotouč po pravém křídle do útočného pásma. Bernier jeho střelu z kruhu pouze vyrazil přímo na hokejku Austona Matthewse a ten ho poslal pohotově do branky, 2-1 Leafs.

Jenže to bylo ze strany Toronta vše.

Colorado za minutu a půl po druhé brance Leafs vyrovnalo trefou Naila Yakupova, při které opět zaspala dvojice Polák-Borgman. Právě oni společně se čtvrtým útokem Frederika Gauthiera byli nejslabším článkem sestavy.

Dlouho pak trval nerozhodný stav 2-2 i přes šanci Nylandera na konci druhé třetiny při které Bernier vyrazil jeho střelu rychlým přesunem v brance.

Nerozhodný stav zlomil až necelých osm minut před koncem třetí třetiny Blake Comeau, který si nabruslil za záda Travise Dermotta a snadno tečoval přihrávku Soderberga do branky, 2-3.

Při hře Maple Leafs bez brankáře v posledních minutách hry uzavřel Gabriel Landeskog skóre zápasu střelou do prázdné branky na 4-2.

Po zápase kouč Mike Babcock zdůraznil, že Maple Leafs neprohráli kvůli neuznané brance.

„Ani náhodou,“ ale odpověděl stejně jako Auston Matthews při dotazu na to, jestli rozumí tomu, co je a co není v dnešní NHL nedovolené bránění brankáře.

„Dostal jsem textovku od poloviny koučů v NHL, že to měl být gól. Ale myslím si, že jsme hráli dost dobře a měli dost šancí na to, abychom vyhráli tenhle zápas. Měli jsme ten zápas vyhrát,“ řekl.