Jízdní řád sezóny 2008-09

Ve čtvrtek byl zvěřejněn kalendář zápasů pro sezónu 2008-09. Pojďme si ho přiblížit z pohledu Maple Leafs.

Ti otevřou sezónu 2008-09 ve čtvrtek 9. října na ledě obhájců Stanley Cupu, Detroitu Red Wings. V sobotu 11. října potom nastoupí k úvodnímu utkání nového ročníku NHL na svém ledě proti Montrealu Canadiens.
Sobotní zápasy mimochodem opět dominují kalendáři Maple Leafs, 16 zápasů v sobotu hrají Maple Leafs doma, 7 venku. Druhým nejčastějším hracím dnem Maple Leafs je úterý (celkem 20 zápasů, z toho 14 doma). V pátek a v neděli hrají Maple Leafs pouze zápasy na hřištích soupeřů. Nejvíc zápasů v jednom měsíci hrají Maple Leafs v prosinci, celkem 14 zápasů. Pět z těchto 14 zápasů hrají doma, devět venku. V listopadu, v lednu a v březnu hrají Maple Leafs nejvíce domácích utkání, sedm. V již zmíněném prosinci hrají Maple Leafs nejvíce zápasů na ledě soupeře, těch je celkem devět.
Základní část ukončí Toronto dvojicí domácích zápasů. Osmého dubna nastoupí Maple Leafs proti Buffalu Sabres a 11. dubna proti Ottawě Senators.

NHL opět změnila formát základní části a tak se Maple Leafs poprvé od sezóny 2003-04 utkají se všemi 29-ti týmy NHL. Šest zápasů sehrají Maple Leafs s každým týmem ze severovýchodní divize (celkem 24 zápasů), čtyři zápasy sehrají s každým z ostatních týmů ve východní konferenci (celkem 40 zápasů), 18 zápasů sehrají proti klubům ze západní konference, se všemi týmy jeden zápas, kromě Calgary, Edmontonu a Vancouveru, s těmi budou hrát dvakrát.

Díky novému formátu uvidí diváci v Air Canada Centre týmy hrající v posledních sezónách v Torontu velmi zřídka. Na den díkuvzdání (13. října) hrají v Torontu St. Louis Blues, 22. listopadu přijedou do Air Canada Centre Chicago Black Hawks, 13. ledna Nashville Predators. 21. února se koná tradiční Hockey Day in Canada a Maple Leafs hrají v Air Canada Centre s Vancouver Canucks, 7. března s Edmontonem Oilers a 14. března pak přijedou Calgary Flames.

Maple Leafs budou dále hrát doma například s Anaheimem Ducks (21.října), s Dallasem Stars (23. prosince) a na nový rok s Buffalem Sabres.

Mezi zajímavé zápasy na hřišti soupeřů bude nepochybně patřit hned úvodní duel nové sezóny proti Red Wings. Ti před utkáním vyvěsí pod střechu Joe Louis Arény vlajku na počest vítězství ve Stanley Cupu 2008.
Dále budou určitě zajímavé tři po sobě jdoucí zápasy s kanadskými týmy ze západní konference (11. listopadu na ledě Calgary, 13. na ledě Edmontonu a 15. na ledě Vancouveru). Začátek prosince zastihne Maple Leafs na západě Spojených Států. Prvního hrají na ledě L.A. Kings, druhého prosince se do svého předchozího působiště (San Jose) vrátí nový trenér Maple Leafs Ron Wilson, čtvrtého hrají Maple Leafs na ledě Coyotes.
Na konci ledna hrají Maple Leafs dva zápasy na ledě týmů ze severozápadní divize, 27. ledna na ledě Minnesoty Wild, 29. ledna na ledě Colorada Avalanche.

8. listopadu čeká Air Canada Centre slavnostní okamžik. Před utkáním s Montrealem Canadiens se odehraje ceremoniál k příležitosti uvedení nových členů do hokejové síně slávy.

Napsat komentář