Air Canada Centre do nové sezóny v novém

Nový scoreboard v Air Canada Centre

Air Canada Centre oslaví v únoru 2009 desáté narozeniny a do nové sezóny NHL vstupuje se dvěmi velkými změnami.
Tou první je změna scoreboardu za nový, obsahující 17 obrazovek s vysokým rozlišením. Hlavní obrazovky obsahují šestimilimetrové LED v černém pouzdře. Air Canada Centre je první arénou v NHL disponující touto technologií. Tato nová technologie má za úkol zlepšit kontrast a úroveň černé oproti obrazovkám s LED v bílém pouzdře. LED v černém pouzdře by měli být také méně znatelné a měli by splívat s černým povrchem obrazovky.

Nové logo ve středu kluziště

Tou další je změna loga Maple Leafs ve středu kluziště ze dvou (jedno v každé polovině středového kruhu) na jedno velké přes celý středový kruh.

Další renovace Air Canada Centre by měla být hotova do začátku sezóny 2009-10. Mělo by se jednat o atrium na západní straně ACC, které by mělo z venkovní strany obsahovat velkoplošnou obrazovku o rozměrech 15×24. Prostor před atriem by měl sloužit oslavám a k různým párty. Uvnitř atria by měla být promenáda k hotelu, televizní studio a občerstvení pro návštěvníky Air Canada Centre.

To vše je pouze část z plánů společností MLSE, Cadillac-Fairview Corp. a Lanterra Developments v celkové hodnotě 500 miliónů dolarů. Celý projekt, obsahující dvě věže, bydlení, hotel, kanceláře a prodejní prostory, by měl být hotový na jaře roku 2010.

MLSE má velké plány s využitím náměstí mezi CN Tower a Air Canada Centre. MLSE by rádo hostilo NBA all-star game v roce 2012 a následující rok NHL all-star game.
V plánu byl také juniorský šampionát v ledním hokeji v roce 2012, ten byl ale přiřazen Edmontonu a Calgary.

Napsat komentář