Maple Leafs angažovali dva nové trenéry a dva skauty

V úterý oznámil generální manažer Toronta Maple Leafs Cliff Fletcher, že klub angažoval dva nové trenéry a dva nové skauty.
Corey Hirsch se stal novým trenérem brankařů a Graeme Townshend se stal bruslařským trenérem. Dennis Bonvie a Tom Watt se staly novými Pro skauty Maple Leafs.

Watt působil u Maple Leafs už na začátku devadesátých let jako hlavní trenér. Po příchodu Cliffa Fletcher k Maple Leafs na začátku devadesátých let byl přeřazen na pozici skauta. Pod Cliffem Fletcher také vyhrál v roce 1989 Stanley Cup. Tehdy působil u týmu Calgary Flames jako asistent trenéra. Během působení u týmu Winnipeg Jets vyhrál Jack Adams Award, cenu pro nejlepšího trenéra sezóny.

Corey Hirsch pracoval v poslední době jako brankářský konsultant u juniorských výběrů Kanady na posledních dvou mistrovstvích světa a u seniorského výběru Kanady na mistrovství světa. Během své kariéry odchytal Hirsch v NHL celkem 108 zápasů za týmy New York Rangers, Vancouver, Washington a Dallas. U Maple Leafs, resp. u Toronta Marlies, by měl mít na starosti především Justina Pogge.

Graeme Townshend, rodák z Jamajky, se stal prvním trenérem Maple Leafs určeným pouze na bruslení. Poslední čtyři roky spolupracoval s Ronem Wilsonem na stejné pozici u týmu San Jose Sharks. Townshend odehrál v týmech Bostonu, New York Islanders a Ottawy 45 zápasů v NHL (1989-94).

Oba dva, Hirsch i Townshend, budou působit jak u týmu Maple Leafs, tak u týmu Marlies. Starat by se měli také o draftované naděje Maple Leafs, které působí v severní americe.

Mimochodem lanaření Sundina stále neskončilo. V úterý přinesl server TSN zprávu, že o Matse Sundina se podle listu Globe and Mail zajímají další dva kluby. Jedním z nich by měla být Tampa Bay Lightning. Údajný zájem potvrdil také Sundinův agent J.P. Barry.

Napsat komentář