Začal tréninkový kemp Maple Leafs

Zdravotní prohlídkou a fyzickými testy začal v pátek tréninkový kemp Maple Leafs, kterého se zůčastní celkem 60 háčů. V sobotu už byla na programu příprava na ledě a v pondělí hrají Maple Leafs první přípravný zápas proti Buffalu Sabres.

V kempu Maple Leafs se letos objeví mnoho nových tváří, naopak některé důvěrné tváře chybějí.
Kromě jiných chybí samozřejmě Mats Sundin, který se stále nerozhodl zda vůbec bude pokračovat v kariéře. Chybí také Darcy Tucker, kterého Toronto vypatilo ze smlouvy. Ze stejného důvody chybí také Andrew Raycroft. Kyle Wellwooda získali Vancouver Canucks a Bryan McCabe byl vytrejdovaný na Floridu za jednoho z nováčků v týmu Toronta, Mike Van Ryna.

Nováčky, kteří se budou chtít prosadit do týmu Toronta jsou kromě Van Ryna, Jamal Mayers, Jeff Finger, Niklas Hagman, Mikhail Grabovski, Nikolai Kulemin, Jonas Frogren, Ryan Hollweg a Josef Boumedienne. Staronovým hráčem v týmu Toronta je Curtis Joseph, který se k Maple Leafs vrátil po šesti letech. Prosadit se bude chtít také první volba Maple Leafs v letošním draftu, obránce Luke Schenn.

V přípravném období sehrají Maple Leafs celkem 9 zápasů, během kterých se vykrystalizuje základní sestava pro úvodní zápas sezóny. Ta začíná pro Toronto 9. října na ledě obhájce Stanley Cupu, týmu Detroitu Red Wings./span>

Napsat komentář