NHL Premiere Prague 2008

[svgallery name=“NHL Premiere Prague“]

Sen se stal skutečností a já jsem mohl vidět zápas NHL na vlastní oči. I když jenom v Praze. I když nehráli Maple Leafs.
I tak jsem si to ale užil, od první do poslední minuty. A v tomto článku se pokusím shrnout své dojmy.

Hra

Hra podle mě odpovídala prvnímu utkání sezóny. I přesto, že obě mužstva hrála několik přípravných zápasů tak se hráči na obou stranách teprve sehrávali. Také proto, že oba týmy v průběhu léta pozměnily kádr. Na Tampě byla hodně znát nezkušenost v obraně.
Oběma týmům podle mě chybělo i trochu štěstí, že nepadlo více branek. Zas až tak defenzivně se nehrálo, obě mužstva měla šancí dost.

Atmosféra

Podle mě taky přesně odpovídala tomu co jsme mohli čekat. Diváci prostě nevěděli komu fandit, a jak fandit. Nikdo nemohl čekat, že hala bude skandovat Let’s go Rangers, nebo Go Tampa Go. Neřekl bych, že v hale chyběli opravdový hokejový fanoušci, a že tam byli snobové co chtěli vidět NHL.
Mimochodem fanoušci byli opravdu z celého světa. Já jsem potkal fandy ze Slovenska, z Rakouska, z Německa, z Anglie, z Francie a samozřejmě také z USA a Kanady.

Prostředí

Dresy a led bez reklam, to je prostě nádhera a hokejová pohádka. Tomu se nic nevyrovná.
Grafika na kostce a na světelném prstenci kolem celé arény, to je také něco parádního, co se nevidí každý den.
Každý klub NHL má tohle zmáknuté na jedničku, a je to také jedna z věcí co dělá atmosféru zápasu NHL tak jedinečnou.
Čekal jsem to možná ještě trošku víc dotažené, třeba mantinely s reklamama přímo z domácích stadiónů obou týmů. Jinak třeba uvedení hráčů Tampy hlasatelem, Your Tampa Bay Lightning, bylo hodně působivé.

Hráči

Hodně jsem se těšil na Garyho Robertse. Řekl bych ale, že nebyl moc vidět. Přičítal bych to také začátku sezóny. Útočné hvězdy obou týmů, Vincent Lecavalier, Martin St. Louis, Scott Gomez i Chris Drury předvedli některé hodně povedené okamžity. Asi nejhezčí okamžit prvního zápasu podle mě byla branka Martina St. Louise. Po přihrávce od Lecavaliera si pěkně nabruslil po pravé straně útočného pásma před Lundqvista a backhandem pod víko vyrovnal ve třetí třetině na 1-1.
Byl jsem taky hodně zvedavý na Steva Stamkose. Měl dvě docela nebezpečné střely, jinak se moc neprosadil.

Speciální zážitky

U komentátorských pozic jsem potkal Roberta Zárubu, shodou okolností jsme si napsali před několika dny email ohledně historie NY Rangers a zápasy s evropskými kluby. Tak jsme to hned probrali a nakonec jsme společně vyfotili.
Před zápasem a během přestávek jsem mluvil s několika fanoušky, s některými jsem se fotil. S některými jsem si docela fajn pokecal.

Takže i když se nejednalo o zápas Maple Leafs tak to byl jeden z mých největších hokejových zážitků.
Samozřejmě mým největším snem zůstává návštěva zápasu Maple Leafs v Air Canada Centre a vítězství Toronta ve Stanley Cupu.

Napsat komentář