Sezóna 2008-09 začíná

Ian White se snaží prosadit proti bránicím hráčům Detroitu během přípravného zápasu Toronta na ledě Red Wings, 3. října 2008

Budoucnost začíná dnes v noci

Maple Leafs nastoupí dnes v noci na ledě Detroitu Red Wings k prvnímu zápasu nové sezóny NHL. Začíná tím sezona, která by měla být pro Toronto ve znamení přestavby ve vítězný tým.

Po 13-ti letech chybí kapitán Mats Sundin. Klub se rozloučil s dalšími známými tvářemi klubu, Darcy Tuckerem, Bryanem McCabem, Andrew Raycroftem. Tým vedou noví trenéři, generální manažer Cliff Fletcher působí u Maple Leafs teprve od ledna 2008. V týmu je více než 10 nových tváří.
To vše jsou změny, které mají být předzvěstí nových časů.

Hráči jako Luke Schenn, osmnáctiletá první volba Maple Leafs v letošním draftu, Anton Stralman, Nikolai Kulemin, John Mitchell nebo Jiří Tlustý by měli získávat více zkušeností, aby byli v budoucnu novými oporami Toronta.

Maple Leafs nastoupí na ledě Detroitu Red Wings

Toronto začíná novou sezonu na ledě Detroitu Red Wings poprvé po 31 letech. Oba týmy v té době byly v obracený situacích než jsou dnes.

Red Wings čekali na Stanley Cup už 22 let, sedm let po sobě nepostoupili do Playoff.
Dnes čekají Maple Leafs na Stanley Cup 31 let a tři roky po sobě chyběli v Playoff. Red Wings před zápasem vyvěsí vlajku připomínající jejich čtvrtý Stanley Cup od roku 1997.

Luke Schenn by měl ve své premiéře v NHL nastoupit ve dvojici s Tomášem Kaberlem. Kompletní obrana by měla hrát ve složení:
Luke Schenn – Tomas Kaberle
Mike Van Ryn – Pavel Kubina
Jonas Frogren – Anton Stralman

Útočné řady by měli mít složení:
Alexei Ponikarovsky – Nik Antropov – Jason Blake
Jiri Tlusty – Mikhail Grabovski – Niklas Hagman
Alex Steen – Dominic Moore – Nikolai Kulemin
John Mitchell – Matt Stajan – Jamal Mayers

Napsat komentář