Brian Burke představen jako nový GM Maple Leafs

Brian Burke s trenérem Ronem Wilsonem na tiskové konferenci při příležitosti svého uvedení do funkce nového GM Maple Leafs, v Torontu 29. listopadu 2008

Novým Presidentem a GM Maple Leafs se stal Brian Burke

President a CEO Maple Leaf Sports & Entertainment Richard Peddie představil v sobotu večer Briana Burke jako nového presidenta a generálního manažera Toronta Maple Leafs.
Brian Burke tak nahrazuje dočasného generálního manažera Maple Leafs Cliffa Fletchera, který nahradil v lednu odvolaného Johna Fergusona.

„Rád bych vyjádřil opravdovou vděčnost Cliffu Fletcherovi za jeho profesionalitu a odevzdání za posledních 11 měsíců“, poděkoval Richard Peddie na tiskové konferenci Cliffu Fletcherovi za jeho práci u Maple Leafs.

Cliff Fletcher zůstane u Maple Leafs jako konzultant.

Burke, který byl nejvážnějším kandidátem na tento post od odvolání Johna Fergusona, se tak stává 13. generálním manažerem v 92-leté historii Toronta Maple Leafs a prvním s jiným než kanadským občanstvím.
Dvanáctého listopadu odstoupil Brian Burke z funkce GM Anaheimu Ducks a nic již nebránilo jeho nástupu k týmu Toronto Maple Leafs.

„Je to práce snů. Jsem nesmírně oceněn připojit se k Torontu Maple Leafs. Tohle je jedna z nejprestižnějších prací v naší hře.“

Je to životní příležitost pracovat pro tým ve městě s vášnivými fanoušky, solidními vlastníky a bohatou historií. Nemohu se dočkat až začnu,“ vyjádřil se Burke.

Finanční podmínky kontraktu nebyly zveřejněný, odhaduje se ale, že Burke podepsal šestiletou smlouvu s platem 3 miliony amerických dolarů za rok.

Brian Burke BIO

Brian Burke se narodil 30. června 1955 v Providence na Rhode Island, USA.
V roce 1977 promoval na Providence College, kde hrál v jednom univerzitním týmu společně s Ronem Wilsonem. Jako hráč vyhrál v sezóně 1977-78 Calder Cup s týmem Maine Mariners.
V roce 1981 promoval jako doktor práv na Harvardu.

Od roku 1987 do roku 1992 pracoval jako více president a ředitel pro hokejové operace v organizaci Vancouveru Canucks. Do této funkce ho najal tehdejší GM Canucks Pat Quinn.

V dalších třech klubech působil Burke jako generální manažer.

V klubu Hartfordu Whalers pouze jednu sezónu (1992-1993), než v září 1993 nastoupil do exekutivy NHL jako senior více president a ředitel pro hokejové operace.

V roce 1998 se vrátil k Vancouveru Canucks, kde působil jako president a generální manažer (1998-2004). Pod vedením Briana Burka se Vancouveru podařilo ve čtyřech sezonách za sebou (1999-2003) získat pokaždé více bodů než rok předtím.
Vrcholem bylo 104 bodů v sezóně 2002-03. V sezóně 2003-04 vyhráli Canucks Severozápadní divizi se ziskem 101 bodů.
Během draftu v roce 1999 předvedl Burke napínavou hru s volbami tak, aby získal druhou a třetí volbou Daniela a Henrika Sedinovy.

V roce 2005 nastoupil Burke k organizaci Anaheimu Ducks. V sezóně 2005-06 skončil Anaheim šestý v západní konferenci a postoupil do konferenčního finále, kde nestačil v pěti zápasech na Edmonton Oilers.
V letě 2006 přivedl Burke do Anaheimu Chrise Prongera z Edmontonu.
V sezóně 2006-07, vyhrál Anaheim Pacifickou divizi se ziskem 110 bodů, ve finále playoff porazil 4-1 na zápasy Ottawu a získal první Stanley Cup v historii organizace Anaheimu Ducks.

Od sezóny 2000-01 se ve všech sedmi ročnících podařilo klubu pod Burkeovým vedením postoupit do playoff a odehrát celkem 13 sérií ve Stanley Cupu. Ve všech sedmi případech získal klub v základní části více než 90 bodů, z toho čtyřikrát 100 bodů.

Napsat komentář