Letošní nováčci – Mikhail Grabovski

Asi největší ofenzivní sílu z našich nováčků ukazuje Mikhail Grabovski. Poté co ho Cliff Fletcher získal z Montrealu, mnoho lidí bylo na pochybách jestli to nebyla chyba. Po 31 odehraných zápasech, většinou v útoku s Nikem Hagmanem a Nikem Kuleminem, se ukazuje, že to byl mistrovský tah.

S 11 góly je druhý v týmové tabulce střelců a první mezi nováčky z celé NHL. Jeho 20 bodů stačí na čtvrté místo v týmu a třetí v tabulce nováčků NHL.

Oba jeho rodiče jsou Bělorusové, přesto se narodil v Německu ve městě Potsdam. Draftován byl Montrealem v pátem kole draftu 2004. Hned v jeho prvním roce (06-07) v AHL ukázal že hokej hrát umí. V 66 zápasech nasbíral 54 bodů a dokonce nakoukl do NHL. Hned přístí sezonu odehrál za Canadiens 24 zápasů, ale, kvůli nabitému týmu, na ledě nedostával tolik příležitostí k vyniknutí. Po výměně do Toronta jako by byl polit živou vodou.

Ač postavou nevelký, skvěle pokrývá puk – při samostaném průniku, nebo při vytváření prostoru k přihrávce spoluhráči. Prospěšných vlastností útoku kterému dělá centra je více –  první řadě rychlost, kreativita a neohroženost. Rozhodně není, ani při obranné hře, slabinou Javorových Listů.

Tento mladík s číslem 84 je velkým příslibem pro budoucnost.

Napsat komentář