Mats Sundin podepsal smlouvu s Vancouverem

Očekávané se stalo skutečností

Dlouhé čekání skončilo. Mats Sundin se rozhodl pro Vancouver Canucks. Skončili tak spekulace o tom jestli vůbec a kde bude dlouholetý kapitán Maple Leafs pokračovat ve své kariéře.

Finanční podmínky nebyly zveřejněny, nicméně již v létě dostal Sundin od Vancouveru lukrativní nabídku dvouleté smlouvy na 20 miliónů dolarů. Sundinův agent J.P. Barry potvrdil, že Mats podepsal s Canucks roční smouvu poměrně rozdělenou na zbytek sezóny.

Ještě než se stal Sundin v létě nechráněným volným agentem, dostal Montreal od Maple Leafs exkluzivní právo jednat se Sundinem o jeho případném působení u týmu Canadiens.
Mezi dalšími zájemci o Sundivovy služby byly kromě Montrealu a Vancouveru samozřejmě také Leafs, do poslední chvíle také New York Rangers, Philadelphia Flyers, Ottawa Senators a Chicago Blackhawks.

„Jsem opravdu šťastný připojit se ke Canucks. Když jsem se před několika týdny rozhodl vrátit se k hraní, nabídka Vancouveru mi vyhovovala nejvíce,“ řekl Sundin.

Očekává se, že se Sundin připojí k týmu Canucks 27. prosince.

Sbohem Matsi

Po 13-ti sezónách se tak Maple Leafs loučí se svým kapitánem. Sundin vstřelil v dresu Maple Leafs 420 branek a připsal si celkem 987 bodů. V počtu branek a bodů drží klubový rekord. Žádný jiný hráč Maple Leafs nevstřelil více branek a nezískal více bodů než Mats Sundin.

Sundin byl ikonou Maple Leafs v posledním desetiletí. Ale nepovedlo se mu dovést tým, když už ne k vítězství, tak alespoň do finále Stanley Cupu. Myslím, že to ale Sundinovy nikdo v Torontu nezazlívá.

Mats chtěl podepsat smlouvu v týmu, který má opravdu reálnou šanci na zisk Stanley Cupu.

Ale jsou to Canucks?

Může tým kolem Roberta Luonga, Mattiase Ohlunda, bratří Sedinů a teď už i kolem Matse Sundina, opravdu pomýšlet na zisk Stanley Cupu?
Uvidíme na jaře.

Zakrouškujte si v kalendáři 21. února 2009

Ano toto datum si všichni fanoušci Leafs označí v kalendáři červenou barvou.
V televizi poběží sobotní Hockey Night In Canada a Vancouver hraje v Torontu. Mats Sundin se vrátí do Air Canada Centre v dresu Canucks.
Uvidíme jaké přivítání mu fanoušci přichystají. Osobně si myslím, že se mu dostane hodně dlouhého potlesku vestoje.

Hodně štěstí Matsi.

Děkujeme.

Napsat komentář