Letošní nováčci – Nikolai Kulemin

Nikolai Kulemin v souboji s Niclasem Havelidem během zápasu Maple Leafs proti Atlantě Thrashers, v Torontu 30. prosince 2008

Když fanoušci Toronta zjistili, že Nik válí v Rusku a patří k nejlepším hráčům svého týmu (Metallurg Magnitogorsk), nemohli se dočkat až ho uvidí hrát v NHL.

Draftován byl v roce 2006, poměrně vysoko – 44. v pořadí, i když se původně očekávalo, že by mohl jít do svého týmu i dříve. Hned v následující sezóně dokázal rodilý Magnitogorčan v ruské Superlize vstřelit 27 gólů v 54 zápasech, což se nepovedlo ani takovým hvězdám jako jsou Malkin a Ovečkin  (s oběma hrával v jednom útoku).

Očekávání tedy nebyla malá. Nik Kulemin má pověst rychlého, dobře střílejícího hráče, dobrého v pokrývání puku a zároveň se neštítí ani osobních soubojů a tvrdé hry.

Přesto jsou jeho statistiky na nováčka v NHL spíše průměrné, ale každý zápas je vidět,že si Nikolaj zvyká na odlišný styl hokeje, nový tým a vlastně úplně jiné prostředí než na co byl zvyklý. Ke stálému místu v týmu mu pomáhá výborná souhra s dalším rusky mluvícím nováčkem – Mikhailem Grabovskim. V poslední době byl managementem několikrát poslán na farmu (Toronto Marlies / AHL), snad aby získal trochu sebevědomí a za několik dní vždy povolán zpět do prvního týmu. Cenné zkušenosti z obo severoamerických lig se mu jistě budou hodit v následujících sezónách.

Již tuto sezónu se Nik dokáže dostat do šance, nezbývá než být trpěliví a počkat si až je začne proměňovat v body, protože u tohoto nováčka je to jen otázka času. Pak bude patřit k nejlepším hráčům Toronta Maple Leafs.

One thought on “Letošní nováčci – Nikolai Kulemin

  1. pěkný článek, věřím, že to bude příští velká hvězda Leafs

Napsat komentář