Mats Sundin zpět v ACC

sundin-20090221

Přivítání Sundina zpět v Air Canada Centre

Pro Matse muselo být velmi těžké vrátit se do míst kde strávil posledních 13 let. Všechny vzpomínky na vítězství, prohry a sny vyhrát Stanley Cup pro Toronto poprvé po více než třiceti letech se mísily v jeho citech.

Nikdo přesně nevěděl jak publikum v Air Canada Centre přijme bývalého kapitána. Ta otázka se probírala v médiích už dlouho před sobotním zápasem.

Bude bučet nebo ho přivítá potleskem ve stoje?

Datum zápasu Vancouveru Canucks na ledě ACC bylo první co mě zajímalo po podpisu Sundinovy smlouvy. Ale na ten zápas sem se těšil čím dál tím méně.

Už během léta jsem si nedovedl moc představit, že se Mats do Toronta nevrátí. Jenže nepředstavitelné se stalo skutkem.

Nejprve nepřijel na tréninkový kemp. Uvažoval o konci kariéry. Nakonec před vánocemi podepsal po mnoha spekulacích smlouvu s Vancouverem Canucks.

Třináct let strávil v Torontu. Z toho deset let nosil „C“ na hrudi.
Byl pro mě prvním a jediným kapitánem Toronta Maple Leafs. Od prvních chvil co fandím Maple Leafs jsem neznal jiného kapitána týmu, který miluji.

Není mnoho hokejových zápasů při kterých bych měl slzy v očích. Tento byl jedním z nich. Pojďme si ho trochu připomenou.

Zápas ve kterém bylo něco navíc

Ta atmosféra byla cítit i přes televizní obrazovku. Diváci čekali, kdy se objeví Mats v uličce vedoucí k ledu.

V okamžiku kdy vstoupil na led ACC se začalo ozývat mírné bučení. Kamera byla upřená na Sundina kroužícího po ledě. Na jeho tváři byly hodně znát emoce.

Na úvodní vhazování zápasu se postavil proti Mattu Stajanovi. V prvních minutách hry se vždy, když se Sundin dotkl puku, ozvalo bučení.

Pak ale přišla první komerční přestávka a po ní video přehrávané na scoreboardu s nejslavnějšími momenty Matse Sundina v dresu Maple Leafs. Následoval potlesk ve stoje od všech fanoušků v hale, kterým Sundin zamával. V jeho očích bylo patrné obrovské dojetí. Jeden z nejemotivnějších okamžiků večera.

V zápase Toronto dvakrát vedlo, ale Vancouver pokaždé srovnal a zápas dospěl až k samostatným nájezdům. V těch měl navrh Vancouver. Ve třetí sérii srovnal úspěšným nájezdem na 1-1 Mikhail Grabovski, ale ještě byl na řadě Vancouver.

K nájezdu se postavil Mats Sundin. Air Canada Centre bylo na nohou. Precizním blafákem překonal Toskalu v brance Maple Leafs, rozhodl o vítězství Canucks 3-2. Hala vybuchla nadšením jakoby vyhrál domácí tým.

Mats byl vyhlášen první hvězdou zápasu a při loučení se mu opět leskly oči. Možná to byl poslední okamžik jeho kariéry na ledě ACC.

This slideshow requires JavaScript.

 

Napsat komentář