Maple Leafs byli před uzávěrkou přestupů velmi aktivní

Nik Antropov a Dominic Moore se stěhují k novým týmům

Spekulace se nakonec potvrdili

První trejd který Maple Leafs o Trade Deadline Day provedli bylo stáhnutí Martina Gerbera z waiver listu Ottawy Senators. Toronto tak zalepilo díru na brankářském postu po tom co Vesa Toskala ukončil sezónu Více zde.

Kromě angažování Martina Gerbera provedli Maple Leafs několik dalších transakcí.

Z waiver listu NY Rangers si Toronto stáhlo Erika Reitze. Ten letos působil nejprve v týmu Minnesoty Wild, která ho na konci ledna vyměnila k NY Rangers za Dana Fritscheho.

Necelých 15 minut před uzávěrkou přestupů přišel očekávaný trejd Nika Antropova. Výměnou za volbu ve druhém kole letošního draftu a další zatím nespecifikovanou volbu v letošním draftu odešel devětadvacetiletý kazach k NY Rangers.

Nik Antropov odehrál během necelých devíti sezon v dresu Maple Leafs 509 zápasů, ve kterých vstřelil 125 branek a připsal si 166 asistencí.

Poslední minuty před uzávěrkou přestupů byly velmi dramatické.

Přišla totiž další očekávaná výměna. Dominic Moore za volbu ve druhém kole letošního draftu do Buffala Sabres.

Moore v 63 zápasech letošní sezóny získal 41 bodů za 12 branek a 29 asistencí. K tomu také 69 trestných minut. Všechna čísla jsou nejvyšší v jeho kariéře.
Moora získalo Toronto z waiver listu Minnesoty Wild 11. ledna 2008.

Stále ale nebyl všem výměnám konec. Více než hodinu a čtvrt po uzávěrce přestupů se potvrdila výměna obránce Richarda Petiota do Tampy Bay Lightning za brankáře Olafa Kolziga, obránce Jamie Hewarda a Andyho Rogerse a volbu ve čtvrtém kole draftu 2009.

Richarda Petiota, který s Maple Leafs před touto sezónou podepsal smlouvu jako nechráněný volný agent, odehrál letos 45 zápasů v dresu Marlies, ve kterých vstřelil 3 branky a připsal si 11 asistencí s bilancí -4 body v hodnocení +/-. Připsal si také 59 trestných minut.

Napsat komentář