Maple Leafs ztratili dva obránce

Jonas Frogren, v souboji o puk s Liamem Reddoxem, a Mike Van Ryn (v předklonu opouští led za pomoci Johna Mitchella a klubového lékaře). Oba nedohráli včerejší zápas proti Edmontonu Oilers, 8. března 2009

Prohra a ztráta dvou obránců, to je účet za včerejší zápas Maple Leafs

Nejenže Maple Leafs včera prohráli na domácím ledě s Edmontonem Oilers a ztráta na playoff opět narostla, ale také ztratili dva obránce. Mike Van Ryn a Jonas Frogren nedohráli ani první třetinu.

Van Ryn již letos chyběl ve 38 zápasech, Jonas Frogen v 11.

Oba dva hráči opustili led v první třetině a už se do zápasu nevrátili. Rozsah zranění nebyl ani u jednoho hráče upřestněn. Trenér Ron Wilson řekl pouze, že se jedná o spodní část těla.

Ztráta dvou obránců v první třetině se projevila na ice time zbylých čtyř obránců. Všichni odehráli přes 25 minut, Ian White dokonce téměř 31 minut.

Přesto se podařilo udržet Oilers pod 20 střelami za celý zápas i když to k vítězství stejně nakonec nevedlo.

Z Toronta Marlies povoláni Stralman a Oreskovic

Maple Leafs v neděli povolali místo zraněných Van Ryna a Frogrena Phila Oreskovice a Antona Stralmana z Toronta Marlies. Oba hráči by měli nastoupit již v pondělním zápase Maple Leafs na ledě Ottawy Senators.

Dvaadvacetiletý Oreskovic se tak dočká svého debutu v NHL. V 59 zápasech v dresu Marlies v této sezóně vstřelil jednu branku a připsal si devět asistencí a +15 bodů v hodnocení +/-.

Stralman odehrál letos 28 zápasů v dresu Maple Leafs ve kterých vstřelil jednu branku a k tomu si připsal 8 asistencí.

Kaberle a Reitz by mohli být k dispozici za týden

Obránce Erik Reitz, který byl stáhnut z waiver listu New York Rangers minulý týden, by mohl být k dispozici příští týden. Reitz si léčí zlomenou kost v noze.

Zhruba za týden by měl být uzdravený také Tomáš Kaberle, který si zranil pravou ruku 3. března v zápase Maple Leafs proti New Jersey Devils.

Napsat komentář